Život vo Frfľalande

Život vo Frfľalande

reklama

Frfľaland je mesto a miesto, kde sa ak nepatríte medzi jeho obyvateľov – Frfľalandčanov cítite asi tak príjemne, ako keď zasadnete do zubárskeho kresla. Skrátka Frfľalandčania sú príjemní ako pichliače na kaktuse či zachádzanie mrazu pod nechty.

reklama

Frfľalandčanov spoznáte veľmi jednoducho. Sú to všetci tí, ktorí majú nostop zachmúrené čelá, pery zovreté tak silno, až je z nich jedna malá čiarka takmer nepoznajúca úsmev a hlas taký chladný, že aj v tropických horúčavách vás strasie od zimy. Keď ich stretnete, túžite iba po jedinom. Aby ste sa popri nich nebadane, tichučko prešmykli ako myška bežiaca za kúskom syra, alebo aby ste ešte lepšie, rovno vlastnili neviditeľný plášť Harryho Pottera.

Čo je najhoršie, obyvatelia Frfľalandu majú nekonečnú záľubu v rozprávaní – v preklade rozsievaní blenu, žlčovitých myšlienok a slov, ktoré vás popŕhlia viac ako medúza a len pramáločo unikne ich kritickému, prekritickému oku. Už od rána majú veľa práce. Oveľa viac toho nesú na pleciach. Bremeno, ktoré si my –  Antifrfľalandčania nevieme ani len predstaviť. Najviac práce, ale zároveň sú najviac uspokojení v obdobiach a dňoch, kedy slnko = neznáma veličina.

Vtedy je neduhov najviac. Veď to počasie je katastrofálne a ak aj náhodou nie je, netešte sa, zajtra isto bude všetko inak. Káva je príliš silná, málo sladká, chlieb zoschnutý až tak, že škriabe podnebie, autobus mešká, práce majú nad hlavu a samozrejme ich, práve ich platia najmenej. Nikto ich neocení, pritom oni sa tak snažia, priam pretŕhajú. A aj ten obed, ktorý si dali počas pauzy je presolený, až soľ škrípe pod zubami, dezert je zase príkry. Pozdáva sa im azda už len čierna kronika.

Že vy máte pekný a príjemný deň? To sa vám iba zdá…Alebo ste sa len úspešne vyhli jednému, alebo viacerým Frfľalandčanom. Lebo ten keď si tentoraz vyhliadne vás a vezme na paškál, ani nitka na vás nezostane suchá. Ani zázrak vám nepomôže. Neujdete pred paľbou kritiky a nevôle. Oblečenie máte príliš lacné, nekvalitné, ešte ste v ňom aj tlstí, vlasy by ste mali mať dlhšie, alebo naopak kratšie, pomaly pracujete, nič nerobíte dobre a poriadne a…

Prečo sa to vlastne stále tak prihlúplo usmievate? Apropo, zuby by ste mali mať aspoň o dva odtiene belšie, na to rozhodne nezabudnite! Úplne najideálnejšie by podľa Frfľalandčana bolo, keby ste so sebou fakt niečo – konkrétne čo vám povedať nevie, urobili a zmenili sa. Od základov. Celkovo. Ale ach jaj! Vám ani to nakoniec nepomôže, ste márni. Nuž, nie každému sa ujde do vienka toľko „šťastia“ narodiť sa ako frfľoš a večný negativista.

A práve preto, akí ste vy – Antifrfľalandčania, to majú Frfľalandčania tak ukrutne ťažké. Ach, ach, ach! Kvôli takým ako ste vy sú POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE —>

0
0
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Som neobyčajne obyčajná žena, tá čo je taká hrozná, až je úžasná... :-) Verím v svoju rodinu, nekonečno a v nekonečnú fantáziu a aj keď často viac padám ako vstávam, nikdy sa nevzdávam. Milujem knihy, moje psie poklady, humor, iróniu a sarkazmus, ľudí, ktorí voňajú človečinou a keď svet i ja hýrime farbami a radosťou. No to, čo ma vystihuje úplne najviac je, že milujem pretavovať svoje myšlienky, pocity, postrehy a názory na život ako taký do písmeniek. Nepoznám krajší pocit ako prenášať radosť, vďačnosť, smútok, či chvíľkovú beznádej do viet... "LIVE, LAUGH, LOVE, WRITE"! <3