fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 7 kozmetických produktov používame zle a má to negatívny dopad na našu pleť

Máte tip? napíšte nám mailom

Stalo sa vám niekedy, že hydratačná maska vašu tvár vysušila?  Chyba nemusí byť v produkte. Je totiž pravdepodobné, že ste ju iba zle použili. A takto to je pri viacerých kozmetických produktoch.

Kozmetické produkty najrôznejšieho druhu a charakteru sú veľmi populárne a azda neexistuje človek, ktorý nejaký z nich nevyužíva. Pri aplikácii niektorých prípravkov však postupujeme zle, a to má za následok, že naša pleť trpí. Aké sú najčastejšie chyby a ako sa im vyhnúť?

Denné používanie odličovacích obrúskov

Zdroj: BrightSide

Odlíčovacie obrúsky sú veľmi praktické a obľúbené. Pravdou ale je, že make-up neodstránia detailne, a teda našu pleť úplne nevyčistia. Okrem toho sú vyrobené i z dosť hrubého materiálu, ktorý môže pokožku podráždiť a vysušiť. Preto sa odporúča odličovať sa takto len v prípade, že naozaj nemáme inú možnosť.

Samostatné používanie séra

Zdroj: BrightSide

Séra by sa mali aplikovať pred použitím hydratačného krému. Najlepšie ho je naniesť na tvár večer, hlavne ak obsahuje retinol. To je látka, ktorá koži umožní absorbovať čo najviac živín. V lete sa výrobky bohaté na retinol majú používať iba v kombinácii s opaľovacím mliekom alebo krémom, pretože pleť sa stane ešte náchylnejšia na slnko a môžu sa objaviť dokonca popáleniny.

Prečítajte si tiež:
Robot dostal otázku, či chce zničiť ľudstvo. Odpoveď vydesila všetkých vrátane tvorcu

Nenavlhčená špongia na nanášanie make-upu

Zdroj: BrightSide

Používať na nanášanie make-up špongiu je čoraz viac v móde. Väčšina týchto špongií by sa mala pred použitím namočiť, pretože ak ich necháte suché, absorbujú príliš veľa make-upu a okrem toho ho ani nerozotrú rovnomerne.

Používanie pleťovej vody a/alebo gélu len večer

zlé používanie kozmetiky
Zdroj: BrightSide

Medzi populárne kozmetické produkty patria aj čistiace prostriedky, ktoré sú omnoho efektívnejšie, ak ich nepoužívame iba na večerné odličovanie. Mali by sme ich používať i ráno. Odstránime tak z pokožky prebytočný maz, odumreté kožné bunky, nečistoty a pot, ktoré sa na našej tvári objavia počas noci.

Príliš zaschnuté masky

zlé používanie kozmetiky
Zdroj: BrightSide

Každý typ pleťovej masky by sa mal používať presne podľa pokynov výrobcu. Žiadnu masku by sme si nemali nechať na tvári počas celej noci, pretože to by mohlo viesť k závažným kožným problémom. Taktiež žiaden z týchto produktov by sme nemali nechať na tvári úplne vyschnúť, pretože tak začne maska vysávať vlhkosť z pokožky, a to vedie k jej vysušeniu. Majú sa zmývať, keď ešte nie sú príliš zaschnuté.

Prečítajte si tiež:
Najnebezpečnejší mravec na svete - Myrmecia pyriformis

Pleťové vody s obsahom alkoholu

zlé používanie kozmetiky
Zdroj: BrightSide

Na trhu je veľké množstvo pleťových vôd, ktoré sú určené na rôzne typy pleti a majú i rôzne účinky. Ich zloženie sa tak líši v závislosti od ich určenia. Aj napriek tomu však stále väčšina týchto produktov obsahuje alkohol a pokiaľ ich používate často, vedie to k jej vysušovaniu. Tomu sa pokožka bráni tým, že začne produkovať viac mazu, a to zrejme nechcete.

Oplachovanie tváre po použití micelárnej vody

Zdroj: BrightSide

Micelárne vody sú skvelé v tom, že neobsahujú alkohol. Obsahujú však iné aktívne látky (micely), ktoré majú našu pleť zbaviť nečistôt. Tie však treba zmyť ešte vodou. Avšak dlhodobé používanie v kombinácii s vodou vedie k tomu, že sa micelárna voda začne správať ako mydlo, čo môže viesť k vysušovaniu.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií