fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

#Zmena odprevádza Kontrast do finále! Čo o jeho tvorbe povedal Marks?

Máte tip? napíšte nám mailom

#ZMENA

Po takmer 2 rokoch práce sa raper Marks dočkal vytúženého finále a svoj jedinečný projekt dnes dotiahol do úplného konca. Na Kontraste sa pracovalo od apríla 2015 do februára 2017 a k jeho vzniku prispelo približne 200 ľudí. Posledný klip má podtému #Zmena a znázorňuje odchod zlého a negatívneho z nášho života.

“Keď sa teraz pozriem späť, tak som vlastne pochopil, že celý tento príbeh je vskutku môj životný príbeh. Metaforami a symbolmi preplnený scenár tohto filmu je v podstate aj scenárom môjho života v skratke, nie dielo fantázie. Mám pocit, že svoju cestu som už našiel a určite v nej chcem pokračovať aj naďalej,” hovorí 19-ročný umelec.

marks

 

Prečo práve Kontrast? 

“Dnes je v móde iná hudba ako tá, ktorú sa snažím produkovať ja. Dnes chce väčšina interpretov hlavne peniaze, slávu, rešpekt a dá sa povedať, že svojím spôsobom jednoducho moc. Ja sa nechcem tváriť, že som niečo viac. Nechcem sa hrať na niečo, čo nie som len preto, aby som zaujal. Vždy mi totiž išlo hlavne o to, aby ma ľudia poznali ako dobrého človeka, nie ako úspešného rapera či biznismena. Toto sú tie kontrastné hodnoty od hodnôt väčšiny ľudí tejto doby. Čo tak vystúpiť z tmy do svetla, prestať šíriť to zlé a sústrediť sa hlavne na to dobré?”

Prečítajte si tiež:
Xindl X je na turné po Slovensku! Kde si budete môcť vypočuť jeho hity?

A ako to vlastne prebiehalo? 

“Ako 17 ročný som ho napísal a odštartoval nahrávanie. Ako 18 ročný som ho donahrával a vydal na CD. Ako 19 ročný som ho vydaním CD-DVD edície dokončil úplne.”

Snaha a čas priniesli svoje ovocie a dnes sa Marksovi fanúšikovia môže tešiť z albumu aj DVD edície. Finálny klip s rovnomenným názvom Kontrast si môžte pozrieť priamo tu. 

Marks – Kontrast

 

 

Zdroj: youtube.com ; MARKS

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií