Zmeňte postoj k životu vďaka týmto 10 lekciám od génia Alberta Einsteina

Zmeňte postoj k životu vďaka týmto 10 lekciám od génia Alberta Einsteina

Albert Einstein bol nemecko-švajčiarsko-americký teoretický fyzik, ktorý je považovaný za najvýznamnejšieho vedca 20. storočia.

Počas jeho života, v ktorom napríklad predložil teóriu relativity a významne prispel k rozvoju kvantovej mechaniky, štatistickej mechaniky a kozmológie, sa držal zopár svojich zásad. V dnešnom článku ti dáme zopár lekcií v mene samotného Alberta, ktoré možno zmenia tvoj postoj k životu.


„Nikdy neuvažujem o budúcnosti – aj tak príde až o chvíľu.“

Ak nechcete prežívať, držte sa tohto pravidla. Tým, že budeš myslieť do ďalekej budúcnosti, si vezmeš prítomnosť, ktorá napriek tomu, že je krásna, v tvojich očiach nie je. Ži teraz, nie potom!

„Nesnažte sa získať úspech, radšej vytvorte hodnoty.“

Aké sú vaše hodnoty? Sláva, bohatstvo, úspech? Čo je pre vás úspech? Obdiv iných? Uznanie? Uvažujte nad tým, pretože to, čo je pre vás hodnotné, je pre bohatých a úspešných rodičov, ktorí práve stratili dieťa, celkom bezcenné. Starostlivo si vyberajte svoje hodnoty, pretože tie potom definujú váš život.

„Definícia šialenstva: robiť to isté, no zakaždým čakať iný výsledok.“

Ak sa ti v niečom nedarí, skús to inak. Nebojte sa zmeny, pretože práve tá môže byť kľúčová. Ak sa istá činnosť stane rutinou, nie je to ono. Avšak, každý je strojcom svojho šťastia, a preto si určite svoje hodnoty sám a veď svoj život smerom, akým chceš, aby sa uberal.

albert-einstein-albert-einstein-28258168-1920-12001

„Informácie nie sú vedomosti, sú to fakty. Jediným zdrojom vedomostí je skúsenosť.“

Odrapotať naučené informácie dokáže hocikto, no hovoriť o niečom, čo človek zažil na vlastnej koži, je celkom iný level. Pýtate sa, aké životné skúsenosti máte vy? To, čo vám príde ako všedné, je pre niekoho výnimočné. To, čo robíte každý deň, je pre iného nedosiahnuteľný cieľ. Ak chcete niekoho naozaj obohatiť, podeľte sa s ním o svoje skúsenosti, tie sú na nezaplatenie.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  To, čo uvidíš na obrázku ako prvé, o tebe prezradí mnoho. Zisti o sebe viac

„Najprv sa musíte naučiť pravidlá hry. Potom sa na ne vykašlite a hrajte lepšie, než ostatní.“

Veľmi múdry a výstižný výrok. Naštudujte si všetko o tom, čo vás zaujíma a snažte sa byť lepší ako konkurencia, predbehnite ich a staňte sa úspešným.

No čo, pomohli sme vám zamyslieť sa nad životom a premyslieť si jeho budúci priebeh? Nebojte sa zmien, určite si svoje hodnoty a robte veci tak, aby ste boli vždy o krok popredu.

Zdroj: adorablequotes4u.com

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*