fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Táto zmrzlina pomáha pacientom znížiť vedľajšie účinky chemoterapie. Mnohým sa vďaka nej polepšilo

Zmrzlina sa dá kúpiť v troch príchutiach – v jahodovej, čokoládovej a citrónovej. Bez ohľadu na to, akú príchuť si pacienti trpiaci rakovinou zvolia, pomáha im utlmovať nevoľnosti a nechutenstvo.

Choroba im totiž nedovoľuje vychutnať si akékoľvek jedlo. Čokoľvek zjedia, nevedia, ako to chutí.

Podstúpiť chemoterapiu nie je vôbec jednoduché, tí, ktorí si tým prešli, vedia, aké je to namáhavé. Čokoľvek, čo v boji s ňou pomáha, sa preto ráta dvojnásobne. Vedľajším účinkom sa, žiaľ, nevyhne žiadny pacient – pacienti trpia zmenami chutí, nevoľnosťou, nechutenstvom a akákoľvek vôňa im môže spôsobovať pocity na zvracanie. Nevyhnú sa ani takzvanej orálnej mukozitíde, poraneniam hrdla, ktoré im sťažujú prijímanie potravy.

Zmrzlina ako liek

Nájsť spôsob, ako zatočiť s touto zákernou chorobou, akou rakovina bezpochyby je, sa snažia viacerí. Nie každému sa to však aj podarí. To sa nedá povedať o skupine výskumníkov z nemocnice v Brazílii. Vymysleli špeciálnu zmrzlinu, ktorá slúži ako doplnok k racionálnej strave. Na pacientoch ju testovali viac ako rok. Všetky tri príchute sa ukázali ako účinný spôsob v boji proti vedľajším účinkom, ktoré chemoterapia so sebou prináša.

„Bolo to úžasné prekvapenie, zmrzlina je vynikajúca a skutočne minimalizuje vedľajšie účinky chemoterapie. Dávajú mi lieky, ktoré sú veľmi silné a taktiež mám mukozitídu, čo mi sťažuje kŕmenie – nemôžem jesť príliš horúce jedlo a taktiež potraviny vcelku. Stravu mi musia mixovať,”  povedala pacientka.

Zdroj: upsocl.com
Jahodová, čokoládová a citrónová, všetky pôsobia na organizmus priaznivo. Zdroj: upsocl.com

Lekárka pre upsocl.com vysvetlila, že zmrzlina pomáha znecitlivieť ústnu dutinu, a tým zmierniť príznaky mukozitídy. Výskumníkom trvalo šesť mesiacov, kým sa im zmrzlinu podarilo dotiahnuť do dokonalosti. Zmrzlina neobsahuje laktózu ani glytén, čo si pochvaľujú aj samotní pacienti. Priznali, že si všimli priaznivé zmeny v symptómoch a tiež regeneráciu ústnej dutiny.

Zdá sa, že zmrzlina má naozaj priaznivé účinky. Takúto liečbu by určite privítal každý pacient trpiaci rakovinou. Veríme, že sa čoskoro rozšíri do všetkých kútov sveta a pomôže čo najväčšiemu počtu chorých.

Zdroj: upsocl.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií