fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Znalci vypovedali o zdravotnom stave Aleny Zsuzsovej: Je príčetná

Máte tip? napíšte nám mailom

Obžalovaná Alena Zsuzsová pri výpovedi uviedla, že trpí panickou poruchou. Znalci z oblasti psychológie a psychiatrie vypovedali, že je príčetná. 

Ôsmy deň pojednávania patril znalcom z oblasti psychológie a psychiatrie. Obžalovaná Alena Zsuzsová nepôsobí príliš zdravo, hlavne čo sa psychicky týka. Médiá pravidelne zverejňujú fotografie z pojednávaní, ale aj videá, na ktorých sa výrazne smeje, potom plače alebo sa jej trasú ruky.

Vypovedali znalci

Počas pojednávania niekoľkokrát uviedla, že trpí panickou poruchou. Podľa právneho zástupcu rodiny Kuciakovcov Daniela Lipšica znalecké posudky potvrdili, že nielen obžalovaná Alena Zsuzsová, ale aj Tomáš Sabó veľmi dobre vedeli, čo robia. 

Viacerí psychológovia a psychiatri skúmali duševný stav obžalovaných. Výsledky potvrdili, že ani Alena Zsuzsová ani Tomáš Sabó nemali v čase vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej znížené rozlišovacie schopnosti.

View this post on Instagram

Questi sono i volti di Ján Kuciak e Martina Kušnírová. Sono stati ammazzati un anno fa a colpi di pistola nel loro appartamento a Velká Mača, non lontano da Bratislava, in Slovacchia. Il killer ha centrato Martina al volto e Ján al cuore. Entrambi avevano 27 anni. Ján era un giornalista d'inchiesta. È stato condannato a morte per il suo impegno, per il suo lavoro. Si stava occupando dei rapporti tra 'ndrangheta, imprenditoria e politica nel suo Paese. Le sue inchieste davano fastidio e lui doveva essere messo a tacere. In queste ore, in molti ricordano Ján, giovane professionista coraggioso, ma quando i giornalisti sono in vita non si fa nulla per sostenerli, li si isola, facendoli diventare bersaglio di minacce, di querele per diffamazione e di insinuazioni (come accaduto a Daphne Caruana Galizia, uccisa a Malta pochi mesi prima di Ján). Difendere il lavoro dei giornalisti significa difendere ancora la possibilità di verità nel nostro mondo. #jankuciak

A post shared by Roberto Saviano (@robertosaviano_official) on

Vykonanie znaleckých posudkov je dôležité pre konečné určenie výšky trestu.

„Pri danej právnej kvalifikácii (úkladná vražda) sú možné len dva tresty, 25 rokov alebo doživotie. Doživotie je subsidiárny trest, takže aby k nemu mohol súd pristúpiť, musia byť splnené ďalšie podmienky. Môj osobný názor je, že u viacerých obžalovaných sú splnené podmienky uložené v trestnom zákone na uloženie doživotného trestu,povedal Lipšic.

Alena Zsuzsová je podľa znalcov príčetná

V prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obvinení piati ľudia, vrátane Mariana Kočnera, ktorý pritom sedí za mrežami za úplne iný trestný čin. Ako objednávatelia sú obvinení jeho dlhoročná pravá ruka a priateľka Alena Zsuzsová, bývalý vojak Miroslav Marček a bývalý policajt Tomáš Szabó či podnikateľ Zoltán Andruskó. 

https://www.instagram.com/p/B8I7Fd9l5kb/

Ján Kuciak písal aj o kauzách, ktoré sa priamo spájajú s mafiánskym podnikateľom Marianom Kočnerom. Najznámejšie sú kauza Technopol, Ruskove zmenky, Golfový areál v Báči, kauza Donovaly či Glance House a mnoho iných. Posledný článok, na ktorom novinár pracoval bolo prepojenie talianskej mafie na politikov.

Aký máte názor na Alenu Zsuzsovú? Dajte nám vedieť v komentári.

Zdroj: ta3.com, hnonline.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií