fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Znepokojená kráľovná: Jej manžel chce byť po smrti smrtiaci vírus

Princ Filip svojím morbídnym vyjadrením šokoval verejnosť. Po svojej smrti by sa chcel stať smrtiacim vírusom. Čo na to kráľovná Alžbeta II.?

Máte tip? napíšte nám mailom
Kráľovná Alžbeta II. je známa svojím obrovským zmyslom pre humor. Pred niekoľkými rokmi ju však šokovalo vyjadrenie jej manžela. Princ Filip si pred niekoľkými rokmi neodpustil morbídnu pripomienku, ktorú vraj myslel ako vtip.

Princ Filip vždy rád šokoval

V roku 1988 sa princ Filip zabával na svojom skutočne pochybnom vyjadrení o smrtiacom víruse. No a viac ako tridsať rokov neskôr, uprostred epidémie koronavírusu, sa jeho vyhlásenie znovu objavilo. Jeho kontroverzné vyhlásenie naháňa mnohým strach. U iných vyvoláva znechutenie.
„V prípade, že sa reinkarnujem, bol by som rád, keby to bol smrtiaci vírus, ktorý by pomohol vyriešiť problém preplnenia, ”  povedal manžel kráľovnej v roku 1988 pre Deutsche Press Agentur.
Toto princovo vyhlásenie bolo citované v jednom článku Guardian v roku 2009. Ten zostavoval najkontroverznejšie frázy manžela kráľovnej. Článok v Guardian je stále online.  K znovuotvoreniu tejto témy sa však Buckinghamský palác nevyjadril.

Kráľovná Alžbeta II. sa chráni pred koronavírusom

Napriek laxnému prístupu vlády Veľkej Británie sa anglická kráľovná rozhodla chrániť po svojom. Vo štvrtok 19. marca odišla na hrad Windsor, ktorý je vzdialený asi tridsať kilometrov od britského hlavného mesta. Tam už na ňu čakal jej manžel, princ Filip. Obaja sa nového vírusu obávajú, a to aj z dôvodu, že spadajú do najohrozenejšej skupiny obyvateľstva.

Prečítajte si tiež:
Kďe kupujú nový dom Harry a Meghan Markle

Alžbeta II. sa doteraz držala v ústraní a k epidémii koroanvírusu sa verejne nevyjadrovala, no včera svoj postoj zmenila. Prostredníctvom tlačovej správy uverejnenej online na Instagrame prehovorila o vážnej zdravotnej kríze, ktorá v súčasnosti postihuje Spojené kráľovstvo a Európu. Kráľovná vyzvala všetkých obyvateľov, aby sa spojili proti šíreniu vírusu COVID-19. A zároveň túto správu využila, aby princovi Williamovi a jeho bratovi poslala odkaz.

„Mnohí z nás budú musieť nájsť nové spôsoby, ako byť v kontakte so svojimi blízkymi a ako sa uistiť, že ľudia, ktorých máme radi, sa majú dobre a sú v poriadku. Som si istá, že túto výzvu zvládneme. Uisťujem vás, že ja a moja rodina sme pripravení odohrať svoju úlohu,“ uviedla v správe.

Koronavírus v Anglicku

Reakcia Johnsonovej vlády na šírenie vírusu bola doteraz široko kritizovaná verejnosťou aj inými krajinami. Hoci sú prijaté opatrenia zväčša považované za laxné a nedostatočné, kráľovná Anglicka  povzbudzuje obyvateľov, aby čo najrýchlejšie zmenili svoje návyky a aby chránili ohrozených ľudí. Zároveň vyzýva verejnosť, aby sa spojila. Kráľovná Alžbeta II. vo svojej tlačovej správe tiež oceňuje prácu zdravotníckeho personálu, vedcov a pohotovostných služieb. 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií