fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Znižovanie administratívnej záťaže podnikateľov bude pokračovať aj v tomto roku a nemá to byť len o Kilečkách

Ambíciou štátneho tajomníka Šveca je pripraviť barometer kvality podnikateľského prostredia v spolupráci s externými organizáciami.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR plánuje aj v roku 2023 pokračovať v debyrokratizácii podnikateľského prostredia.

Ako ďalej v rámci svojich plánov na aktuálny rok uviedol štátny tajomník rezortu Peter Švec, známe sú tzv. Kilečká, určite však chcú nájsť aj iné možnosti, ako znižovať rôzne typy zátaží.

„Mojou ambíciou je pripraviť barometer kvality podnikateľského prostredia v spolupráci s externými organizáciami a inštitúciami, aby sme mali zrkadlo toho, ako je vnímané podnikateľské prostredie,” načrtol štátny tajomník.

Inovačný ekosystém

Za výzvu v tomto roku označil aj oživenie a skvalitnenie inovačného ekosystému na Slovensku.

„Aby sme premenili prostredie na čo najviac proinovačné a aby nové nápady mali miesto tak v priemysle, ako aj vo verejnom živote,” doplnil.

Strategické investície

Švec chce taktiež sfunkčniť medzirezortnú skupinu pre strategické investície, ktorej cieľom je efektívne vytvárať prostredie pre nové investície.

„Aby sme to otočili v tom zmysle, že nie investori budú naháňať nás s meškajúcimi termínmi, ale že my sami si budeme kontrolovať naše úlohy a záväzky voči investorom, aby sa cítili vítaní,” skonštatoval.

Viac k témam: Byrokracia, Podnikateľské prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – Znižovanie administratívnej záťaže podnikateľov bude pokračovať aj v tomto roku a nemá to byť len o Kilečkách © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slováci sa do reštaurácií či pohostinstiev vracajú iba postupne, najviac im chýbalo čapované pivo
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií