fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zo zlyhania vlády obviňuje občanov, kritizuje Pellegrini Hegerove vyjadrenia o vysokých zálohových platbách

Prezidentka SR Zuzana Čaputová by mala podľa strany Hlas-SD reálne zvážiť, či Eduarda Hegera (OĽaNO) ešte niekedy poverí zostavením alebo vedením vlády.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.1.2023 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová by mala reálne zvážiť, či Eduarda Hegera (OĽaNO) ešte niekedy poverí zostavením alebo vedením vlády. Uviedla to strana Hlas – sociálna demokracia v tlačovej správe.

Heger by mal prestať fantazírovať

Odvolaný predseda vlády dnes vo verejnoprávnom rozhlase celému Slovensku oznámil, že za vysoké zálohové platby za energie si môžu sami podnikatelia a samosprávy. Nepovedali totiž vláde, že nechcú platiť tak veľa, a je to teda celé ich chyba,“ skonštatoval predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini a dodal, že Eduard Heger by mal okamžite prestať fantazírovať o akejkoľvek svojej novej vláde a navždy zmiznúť z verejného priestoru.

O spolupráci demokratov

Kvetnaté reči odvolaného premiéra o “spolupráci demokratov” dostali v sobotu podľa Hlasu-SD svoj pravý zmysel, a to, že jediným dôvodom súčasných politických krokov Eduarda Hegera je udržať sa pri moci za každú cenu.

Bez štipky pokory obviňuje z fatálneho zlyhania vlády svojich vlastných občanov a sám seba považuje za akéhosi mesiáša. Nie, pán Heger, problémom Slovenska nie sú jeho občania, ale táto nadutá a neschopná vládna koalícia na čele s vami a Igorom Matovičom,“ uzavrel Pellegrini s tým, že toto je tá vec, ktorú by mali ľudia jasne odkázať už o týždeň v referende.

Prečítajte si tiež:
Vladimír Maňka ohlásil kandidatúru na primátora Zvolena, reaguje na spoločenskú požiadavku

Nové nariadenie

Vláda SR by mala v pondelok schváliť nové nariadenie, vďaka ktorému dostanú podnikatelia a inštitúcie nové zálohové predpisy, ktoré budú odrážať zastropované ceny energií. Povedal to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko dočasne poverený premiér Eduard Heger. Ako dodal, začiatkom tohto týždňa prišli podnikatelia s novou požiadavkou v súvislosti s vysokými zálohovými faktúrami.

Nová požiadavka od podnikateľov prišla začiatkom týždňa a o týždeň bude vyriešená. Nič nám nebránilo, aby sme tieto požiadavky splnili na jeseň. Jediný dôvod, prečo sme to neurobili, je, že sme požiadavky zo strany podnikateľov nedostali,“ uviedol Heger.

Viac k témam: Ceny energií, energetická kríza, Malé podniky, Nová vláda, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Politická kríza, Referendum o predčasných voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk – Zo zlyhania vlády obviňuje občanov, kritizuje Pellegrini Hegerove vyjadrenia o vysokých zálohových platbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií