Zombie na Facebooku?! Sociálna sieť kondolovala priateľom “mŕtvych” užívateľov!

Zombie na Facebooku?! Sociálna sieť kondolovala priateľom “mŕtvych” užívateľov!

Facebook pochoval i svojho zakladateľa!

Včera sa na mnohých facebookových účtoch objavil kondolenčný oznam, ktorý vyhlasoval užívateľov za mŕtvych a vyzýval ich priateľov, aby si na nich prostredníctvom príspevkom zaspomínali. Za mŕtveho bol vyhlásený i zakladateľ najznámejšej sociálne siete, Mark Zuckerberg.


Oznam sa objavil i na profile zakladateľa siete: „Spomíname na Marka Zuckerberga. Dúfame, že tí, ktorí ho milovali, nájdu útechu v tom, čo s ním ľudia zdieľali a oslávia jeho život.“

Šlo o chybu, ktorú sa podarilo po pár hodinách opraviť. „Bola to obrovská chyba, ktorú sme už odstránili. Veľmi sa ospravedlňujeme za to, čo sa stalo,“ povedal hovorca sociálnej siete.

Množstvo ľudí však už za svojimi priateľmi trúchlilo a tí ich museli ubezpečiť, že sú skutočne v poriadku a mnohí si neodpustili ani vtipné komentáre.

„Facebook si myslí, že som mŕtvy. Je to asi tak presné ako jeho schopnosť zdieľať vecné správy,“ tweetol Jarett Wieselman.

 

Minulý rok zaviedol Facebook možnosť  nastavenia takzvaného zvečného profilu. Spravil to z dôvodu, že veľké množstvo ľudí žiadalo o prístupové údaje svojich zosnulých. Spomienkový účet tak potom spravuje poverená osoba. Túto možnosť však nemusia zosnulý využiť a môžu požiadať o úplne vymazanie profilu mŕtveho.

 

Zdroj: variety.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Bavia ťa slovné hračky? Tieto stránky sú pre teba to pravé!
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*