fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zomrel dvojnásobný olympijský šampión v skoku o žrdi Bob Richards

Doteraz je jediným mužom, ktorý v žrdi získal dve zlaté olympijské medaily.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.3.2023 (SITA.sk) – Vo veku krásnych 97 rokov zomrel dvojnásobný olympijský šampión v skoku o žrdi Američan Bob Richards. Na večnosť odišiel necelý týždeň po svojich 97. narodeninách. “Zomrel pokojne v spánku v obklopení najbližších,” napísal na sociálne siete jeho syn Brandon.

Bob Richards, ktorého v roku 1983 uviedli do americkej olympijskej Siene slávy, ovládol žrď na OH v Helsinkách 1952 aj Melbourne 1956, v Londýne 1948 bral v tejto disciplíne bronz. V Melbourne 1956 sa pod piatimi kruhmi predstavil aj ako desaťbojár. Až doteraz je jediným mužom, ktorý na OH získal v skoku o žrdi dve zlaté medaily.

V minulosti sa to nepodarilo ani hviezdnemu Sergejovi Bubkovi. Medzi ženami to dokázala len Jelena Isinbajevová v Aténach 2004 a Pekingu 2008.

Ako tiež informoval jeho syn Brandon Richards, niekdajší úspešný olympionik sa stal motivátorom a venoval sa aj šíreniu “Božieho slova”. “Stratili sme národný poklad,” napísal Brandon Richards.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Zomrel dvojnásobný olympijský šampión v skoku o žrdi Bob Richards © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Skvelá Paulína Bátovská Fialková sa v stíhačke v Hochfilzene posunula o 19 miest a skončila v Top 10
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií