Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zomrel taliansky módny návrhár Roberto Cavalli, jeho značku si obľúbila Madonna aj Beyoncé

Cavalli bol známy svojím okázalým, očarujúcim štýlom a textilnými inováciami.

13.4.2024 (SITA.sk) – Taliansky módny návrhár Roberto Cavalli zomrel vo veku 83 rokov. Oznámili to v piatok predstavitelia jeho spoločnosti. Cavalli bol známy svojím okázalým, očarujúcim štýlom a textilnými inováciami.

Návrhár sa začiatkom 70. rokov preslávil svojimi zvieracími potlačami a nadmerným sexy štýlom, ktorý zostal jeho poznávacím znamením počas celej jeho dlhej kariéry.

Po založení vlastného módneho domu sa Cavalli rýchlo stal ikonickou značkou, ktorú si obľúbili také celebrity ako Madonna, Gwyneth Paltrow a Beyoncé.

Cavalli si dal patentovať novú metódu potlače kože a v roku 1972 vo florentskom Palazzo Pitti debutoval s mozaikovým džínsovým vzorom, ktorý bol jednou z jeho obchodných značiek.

Cavalli mal šesť detí. Od roku 2014 bola jeho partnerkou modelka Sandra Nilsson.

Viac k témam: Módny návrhár, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Zomrel taliansky módny návrhár Roberto Cavalli, jeho značku si obľúbila Madonna aj Beyoncé © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií