fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zostanete v šoku. Hypnózu zažívame až dvakrát denne. Ktoré bežné činnosti sú jej spúšťačom?

Hypnózu poznáme ako určitú formu zábavy. Pozrite sa na fakty, ktoré ste o nej možno ani netušili.

Hypnóza dokáže pomôcť pri liečbe niektorých ochorení

Hypnózu človek vyhľadáva z viacerých dôvodov. Jedným z nich je zvyčajne snaha zbaviť sa strachu, pocitu viny či viacerých traumatizujúcich zážitkov. Pomôcť dokáže i pri snahe odnaučiť sa fajčiť či odstrániť nespavosť. Vďaka nej dokážu mamičky porodiť dieťa bez bolesti.

Zdroj: pixabay.com

Nie je vhodná pre každého

Určite ste videli nejaké video, prípadne reláciu, kedy si hypnotizér pre hypnózu vybral spomedzi davu náhodného dobrovoľníka. Bohužiaľ, pravdepodobne je to dopredu naplánované. Viaceré štúdie uvádzajú, že existujú ľudia, ktorí sú (viac ako iní) ovplyvniteľní svojou predstavivosťou, čím je možné ich ľahšie manipulovať. Pred predvedením hypnózy na pódiu je tak mnoho z nich dopredu nevedomky otestovaných.

Hypnóza ako anestézia?

Štúdie realizované prostredníctvom EEG dokazujú, že vďaka nej sa človek ľahšie vyrovná s bolesťou. Dokonca v takomto stave možno pocítiť dotyk, pričom bolesť ako pocit sa v mozgu nevyskytuje. Mnoho žien podstupuje hypnózu práve preto, že sa chcú vyhnúť ťažkému pôrodu.

Zdroj: pixabay.com

Maximálne bdenie

Hypnóza nie je fáza spánku. Možno zostanete prekvapení, keď zistíte, že ide o prirodzený stav našej mysle. Vo všeobecnosti sa v spoločnosti vyskytuje iný názor. Pri hypnóze musí byť daná osoba tak zhypnotizovaná, že o svojej existencii vôbec netuší. Je to pravda? Vedci dokázali pravý opak. Tvrdia, že zhypnotizovaný človek si dokáže uvedomovať veci, ktoré momentálne robí.

V hypnóze až dvakrát za deň

I keď to vôbec nevnímame, hypnózu zažívame minimálne dvakrát za deň. Napríklad pri bežných činnostiach, ktoré robíme každý jeden deň. Pamätáte si situáciu, keď ste pozerali televízor a zahľadeli ste sa do filmu tak, že ste nevnímali okolitý svet? Bežný hypnotický stav zažívame aj vtedy, ak sa začítame do knihy tak veľmi, že si neuvedomujeme, koľko času sme jej študovaniu venovali.

Zdroj: pixabay.com

Zdroj: onlinepsychologydegree

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií