fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zostrelené objekty nad Aljaškou a Kanadou boli pravdepodobne tiež balóny, tvrdí Schumer

Oba objekty boli zostrelené americkými stíhačkami.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.2.2023 (SITA.sk) – Spojené štáty sa domnievajú, že neidentifikované objekty zostrelené americkými stíhačkami nad Aljaškou a Kanadou boli balóny, hoci menšie ako čínsky balón zostrelený nad Atlantickým oceánom počas minulého víkendu.

Uviedol to v nedeľu líder demokratickej väčšiny v Senáte Chuck Schumer. Prvý balón bol veľký približne ako tri školské autobusy. Zostrelili ho 4. februára pri pobreží Južnej Karolíny po tom, ako preletel nad citlivými vojenskými miestami.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena uviedla, že bol používaný na špionáž. Podľa Pekingu to však bol civilný balón určený na meteorologický výskum, dal sa navigovať len obmedzene a vychýlil sa z kurzu, preto skončil nad USA. Balóny zostrelené v piatok a sobotu nad Aljaškou a Kanadou boli menšie a lietali v nižších nadmorských výškach.

Viac k témam: Americký prezident
Zdroj: SITA.sk – Zostrelené objekty nad Aljaškou a Kanadou boli pravdepodobne tiež balóny, tvrdí Schumer © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií