fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zostrelený neznámy objekt pri pobreží Aljašky predstavoval hrozbu pre bezpečnosť civilných letov, tvrdí Kirby

Príkaz na zostrelenie vydal prezident Joe Biden.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.2.2023 (SITA.sk) – Americká vojenská stíhačka zostrelila v piatok na príkaz prezidenta Joea Bidena neznámy objekt letiaci pri odľahlom pobreží na severe Aljašky. Informovali o tom predstavitelia Bieleho domu.

Hovorca americkej Národnej bezpečnostnej rady John Kirby uviedol, že objekt bol zostrelený, pretože letel vo výške asi 13 000 metrov a predstavoval „primeranú hrozbu“ pre bezpečnosť civilných letov.

Kirby poznamenal, že objekt mal približne veľkosť malého auta a bol omnoho menší ako podozrivý čínsky špionážny balón, ktorý v sobotu zostrelili bojové lietadlá vzdušných síl pri pobreží Južnej Karolíny po tom, ako preletel ponad vojenské zariadenia.

„Budeme naďalej ostražití v súvislosti s naším vzdušným priestorom,“ podotkol Kirby.

Viac k témam: Americký prezident
Zdroj: SITA.sk – Zostrelený neznámy objekt pri pobreží Aljašky predstavoval hrozbu pre bezpečnosť civilných letov, tvrdí Kirby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií