Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zrazenú študentku Linh oživovali vyše hodiny, ale neúspešne. Svedok meniaci výpovede na súd s Kralevich neprišiel

Súd na utorkové pojednávanie predvolal viacerých svedkov vrátane záchranárky. Jedného sa nepodarilo predvolať ani za asistencie polície.

16.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 16. mája 2023, 11:46

Na Okresnom súde Bratislava II v utorok pokračuje hlavné pojednávanie s podnikateľkou a bývalou modelkou Danielou Kralevich, ktorá čelí obžalobe pre prečin usmrtenia.

Svedkovia vrátane záchranárov

Prípad sa týka dopravnej nehody, pri ktorej 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla, za volantom ktorého sedela Daniela Kralevich, zahynula mladá študentka Linh.

Súd na utorkové pojednávanie predvolal viacerých svedkov vrátane záchranárky, ktorá zasahovala na mieste nehody. Svedkyňa uviedla, že zrazenú študentku po nehode oživovali skoro hodinu, avšak neúspešne.

Záchranárka z posádky Rýchlej zdravotnej pomoci pred súdom uviedla, že keď prišli na miesto nehody, študentku už resuscitovali prítomní svedkovia nehody a záchranári v tom následne pokračovali.

„Resuscitácia trvala skoro hodinu, skončila ako exitus,“ povedala svedkyňa. Obžalovaná podľa nej celý čas sedela v aute.

Obžalovaná mala kolaps

Pred súdom tiež vypovedal lekár z ďalšej záchranárskej posádky. Ten povedal, že študentka mala poranenú hlavu.

„Telo poškodenej sa nachádzalo asi 10 metrov od vozidla,“ uviedol svedok. Pokiaľ ide o obžalovanú, tá bola podľa neho v šoku a v policajnom aute dostávala infúzie. „Odpadávala, tlak bol nízky v dôsledku kolapsového stavu,“ doplnil svedok.

Výpoveď svedka

Na utorkovom pojednávaní zároveň prečítali výpovede z prípravného konania svedka, ktorého sa súdu nepodarilo predvolať ani za asistencie polície.

Obhajoba pritom trvala na jeho osobnom výsluchu, keďže podľa nej svedok v priebehu prípravného konania zmenil výpoveď v neprospech obžalovanej a vyjadroval sa o nej negatívne v médiách.

Pojednávanie bude pokračovať výsluchom troch svedkov 10. októbra už na pôde Mestského súdu Bratislava I.

Trest z roku 2021

Podľa medializovaných informácií prechádzala 18-ročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover.

To šoférovala podnikateľka Daniela Kralevich. Súd pritom už v tejto veci raz rozhodol, keď trestným rozkazom v júli 2021 uložil obžalovanej trest dva roky a sedem mesiacov väzenia, ktorý bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov.

Daniela Kralevich tiež dostala zákaz šoférovať na dobu šesť rokov a pozostalým mala nahradiť škodu. Keďže však obžalovaná, ako aj prokurátor podali proti trestnému rozkazu odpor, vo veci muselo byť vytýčené hlavné pojednávanie. Daniela Kralevich následne odmietla na začiatku súdneho procesu svoju vinu.

Vyšetrovanie, ktoré sa uskutočnilo po dopravnej nehode na jeseň 2020, následne preveroval generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Vo februári 2021 oznámil, že zistil neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora.

Vtedajší prezident Policajného zboru Peter Kovařík tiež konštatoval pochybenie vyšetrovateľa.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Generálny prokurátor, Pochybenie, Súdy, Zrážka chodca s autom
Zdroj: SITA.sk – Zrazenú študentku Linh oživovali vyše hodiny, ale neúspešne. Svedok meniaci výpovede na súd s Kralevich neprišiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií