fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zrážku s BMW neprežila 79-ročná chodkyňa, mala kráčať v strede jazdného pruhu (foto)

Polícia v súvislosti s touto tragickou udalosťou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Spišskonovoveskí dopravní policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo vo štvrtok okolo 15:30 v obci Švedlár (okr. Gelnica) a pri ktorej 37-ročný vodič vozidla zn. BMW X5 narazil do 79-ročnej chodkyne.

Vodič nebol pod vplyvom alkoholu

V čase, keď sa stala dopravná nehoda, bola v tomto úseku znížená viditeľnosť pre nepriaznivé poveternostné podmienky. Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania chodkyňa mala kráčať v strede jazdného pruhu vozidla, avšak bez akéhokoľvek reflexného prvku. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorá však nepreukázala prítomnosť alkoholu v jeho dychu. Zranenú chodkyňu si na mieste prevzala posádka RZP, ktorá ju transportovala do spišskonovoveskej nemocnice.

Žena zraneniam podľahla

Zranenia, ktoré pri dopravnej nehode starenka utrpela, boli však natoľko vážne, že im krátko po 20:00 v nemocnici podľahla. Vodič sa pri dopravnej nehode nezranil. Počas nariadenej pitvy sa bude u nebohej chodkyne zisťovať aj prípadná prítomnosť návykových látok.

Polícia v súvislosti s touto tragickou udalosťou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Či k tragédii prispeli nepriaznivé poveternostné podmienky, rýchlosť jazdy vodiča alebo neopatrnosť starenky budú zisťovať policajti počas ďalšieho vyšetrovania.

Prečítajte si tiež:
Mladí Európania kupujú viac falšovaných výrobkov a pokračujú vo využívaní pirátskeho obsahu

Viac k témam: chodkyňa, Tragická dopravná nehoda, Zrážka auta s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk – Zrážku s BMW neprežila 79-ročná chodkyňa, mala kráčať v strede jazdného pruhu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií