fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NDS varuje: Zákon o zrušení diaľničných známok? Hrozí kolaps!

Národná diaľničná spoločnosť sa pravdepodobne bude musieť popasovať s výpadkom 70 miliónov eur. Vláda schválila zrušenie diaľničných známok, 13. dôchodok aj dvojnásobné prídavky na deti a urobila si predvolebnú kampaň za peniaze nás všetkých.

Máte tip? napíšte nám mailom

Národná diaľničná spoločnosť ostala veľmi nemilo prekvapená. Vláda Slovenskej republiky schválila v stredu 12. februára nový zákon o zrušení diaľničných známok. Návrh predložil na rokovaní predseda vlády Peter Pellegrini a parlamentná schôdza na pripomienkovanie zákona je naplánovaná na budúci týždeň.

Národná diaľničná spoločnosť v tom vidí problém

Zákon o zrušení diaľničných známok vnímajú odborníci aj obyčajní ľudia ako populizmus a snahu získať voličov tesne pred voľbami. Kvôli zrušeniu diaľničných známok bude hroziť značný výpadok finančných zdrojov. Tieto peniaze mali byť použité najmä na budovanie nových úsekov diaľnic a rýchlostných ciest. Národná diaľničná spoločnosť vydala k zrušeniu jasné stanovisko, ktoré vodičov príliš nepoteší.

Diaľnice a ľudia v ohrození?

Určite sa našli ľudia, ktorých zákon o zrušení diaľničných známok potešil. Pravdou ale je, že Národná diaľničná spoločnosť s týmto krokom nesúhlasí a svoj postoj zverejnila aj na Facebooku:

NDS počíta s príjmami z diaľničných známok vo svojich plánoch a bez nich nie je schopná zabezpečiť prevádzku a údržbu diaľnic, investície do diaľnic v prevádzke a splácanie existujúcich investičných úverov. V prípade výpadku týchto príjmov musia byť nahradené inými zdrojmi – prevádzkovými dotáciami zo štátneho rozpočtu. V opačnom prípade nebude možné zabezpečiť prevádzkovú schopnosť diaľnic a ich bezpečnosť, bude ohrozená platobná schopnosť NDS a hrozí cross default od bánk. Príjem z úhrady elektronických diaľničných známok predstavoval vlani 79 374 263 eur bez DPH a medziročne narastá (oproti roku 2018 išlo o 4 % nárast).

JANUÁR 2020

Zveřejnil(a) Národná diaľničná spoločnosť dne Úterý 11. února 2020

Obyčajný boj o voliča

Národná diaľničná spoločnosť pravdepodobne nepredpokladala, že niečo takéto sa stane. Nemáme postavené diaľnice, ktoré sa sľubujú už desiatky rokov, musia sa opravovať aj staré. Miesto hľadania konštruktívneho riešenia sa však naši politici rozhodli, že je dôležitejšie, aby ostali pri válove a získali na svoju stranu čo najviac voličov. Ani jeden z nich naozaj nemyslí na budúcnosť Slovenska a Slovákov. Inak by zákon o zrušení diaľničných známok, 13. dôchodok aj dvojnásobné prídavky na deti neprišli tesne pred voľbamiUskutočnia sa 29. februára a môžeme len dúfať, že prekvapenia tohto typu “zrušenie diaľničných známok”, ktoré nie sú vôbec premyslené, nám už vláda nepripraví.

JANUÁR 2020

Zveřejnil(a) Národná diaľničná spoločnosť dne Pondělí 10. února 2020

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií