OBROVSKÉ NEŠŤASTIE V TALIANSKU: Pri zrútení mosta zahynulo najmenej 35 ľudí

OBROVSKÉ NEŠŤASTIE V TALIANSKU: Pri zrútení mosta zahynulo najmenej 35 ľudí

reklama

Najmenej 35 mŕtvych si vyžiadalo podľa aktuálnych údajov zrútenie diaľničného mosta, ku ktorému došlo v utorok krátko pred poludním v Janove na severozápade Talianska. Tlačová agentúra ANSA to potvrdila v stredu ráno na základe údajov ministerstva vnútra v Ríme.

Ďalších 15 osôb bolo prevezených so zraneniami do nemocnice, pričom 12 z nich bolo v kritickom stave. Tri spomedzi obetí na životoch zatiaľ nie sú identifikované. Okrem dospelých prišli o život aj tri neplnoleté osoby vo veku 8, 12 a 13 rokov.

 

reklama

Pohotovostné zložky pracovali na mieste tragédie celú noc – v nádeji, že v troskách nájdu ďalšie živé osoby.

Pri zrútení časti Morandiho mosta nad údolím rieky Polcevera v Janove spadlo z výšky niekoľkých desiatok metrov aj 30-35 osobných a viacero nákladných áut. Trosky a vozidlá dopadli do koryta rieky, na železničné koľaje a do priemyselného areálu.

V čase incidentu bola v danej oblasti silná búrka. Na moste vybudovanom ešte v 60. rokoch 20. storočia tiež prebiehali údržbové práce. Minister dopravy Danilo Toninelli vyhlásil, že ak svoju úlohu zohrala nedbalosť, “ten, čo sa jej dopustil, za to musí zaplatiť”.

Morandiho most – pomenovaný podľa svojho autora, talianskeho inžiniera Riccarda Morandiho – je súčasťou diaľnice A10 medzi Janovom a taliansko-francúzskou štátnou hranicou. Nachádzajú sa pod ním aj obytné domy, ktoré preventívne evakuovali.

Eerie view after the collapse of the highway bridge Genoa, Italy this morning, August 14. The area was hit by strong thunderstorms this morning. Report: Roberto Tiranti voia BPP Meteo – Bassa Pianura Padana

Zveřejnil(a) Severe Weather Europe dne Úterý 14. srpen 2018

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/potvrdenych-mrtvych-po-pade-mosta-v-jano/342753-clanok.html

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Fernando Abellanas si žije na poriadne vysokej nohe! Pozrite sa na jeho pracovné štúdium, ktoré aj poštárom naháňa strach

Foto: https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/7/35/3511947/3511947_1000x.jpeg?rev=2, https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/3/35/3511353/3511353_1000x.jpeg?rev=2

reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Rada si tieto príbehy aj píšem a hrám.