fbpx
OBROVSKÉ NEŠŤASTIE V TALIANSKU: Pri zrútení mosta zahynulo najmenej 35 ľudí

OBROVSKÉ NEŠŤASTIE V TALIANSKU: Pri zrútení mosta zahynulo najmenej 35 ľudí

Najmenej 35 mŕtvych si vyžiadalo podľa aktuálnych údajov zrútenie diaľničného mosta, ku ktorému došlo v utorok krátko pred poludním v Janove na severozápade Talianska. Tlačová agentúra ANSA to potvrdila v stredu ráno na základe údajov ministerstva vnútra v Ríme.

Ďalších 15 osôb bolo prevezených so zraneniami do nemocnice, pričom 12 z nich bolo v kritickom stave. Tri spomedzi obetí na životoch zatiaľ nie sú identifikované. Okrem dospelých prišli o život aj tri neplnoleté osoby vo veku 8, 12 a 13 rokov.

 

Pohotovostné zložky pracovali na mieste tragédie celú noc – v nádeji, že v troskách nájdu ďalšie živé osoby.

Pri zrútení časti Morandiho mosta nad údolím rieky Polcevera v Janove spadlo z výšky niekoľkých desiatok metrov aj 30-35 osobných a viacero nákladných áut. Trosky a vozidlá dopadli do koryta rieky, na železničné koľaje a do priemyselného areálu.

V čase incidentu bola v danej oblasti silná búrka. Na moste vybudovanom ešte v 60. rokoch 20. storočia tiež prebiehali údržbové práce. Minister dopravy Danilo Toninelli vyhlásil, že ak svoju úlohu zohrala nedbalosť, “ten, čo sa jej dopustil, za to musí zaplatiť”.

Morandiho most – pomenovaný podľa svojho autora, talianskeho inžiniera Riccarda Morandiho – je súčasťou diaľnice A10 medzi Janovom a taliansko-francúzskou štátnou hranicou. Nachádzajú sa pod ním aj obytné domy, ktoré preventívne evakuovali.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/potvrdenych-mrtvych-po-pade-mosta-v-jano/342753-clanok.html

Foto: https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/7/35/3511947/3511947_1000x.jpeg?rev=2, https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/3/35/3511353/3511353_1000x.jpeg?rev=2

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Netradičná domáca úloha upútala celý svet
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.