Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zrútenie pôdy na stavenisku spôsobil oporný múr, obyvateľov museli evakuovať

Na mieste sa nik nezranil a polícia miesto okamžite zabezpečila.

1.7.2023 (SITA.sk) – Na stavenisku v Handlovej na ulici Okružnej sa v piatok, 30. júna, večer zrútil oporný múr a nastal zosuv pôdy. Podľa doterajších zistení múr najskôr začal praskať a tesne na to sa zrútil, čo viedlo k zosuvu pôdy na svahu. Na mieste sa nik nezranil a polícia miesto okamžite zabezpečila.

„Nad oporný múrom sa nachádza lesný porast, nad ktorým je chodník pre peších k záhradkárskej osade a železničná trať. Polícia zabezpečila, aby nedošlo vstupu osôb na toto miesto. Taktiež bola prerušená vlaková doprava smer Handlová – Prievidza,“ informuje na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

Obyvateľstvo blízkeho bytového domu museli evakuovať, keďže mohla byť narušená jeho statika. „Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Okolnosti a príčiny tejto udalosti sú predmetom vyšetrovania,“ uviedli policajti.

Viac k témam: Evakuácia, Zosuv pôdy
Zdroj: SITA.sk – Zrútenie pôdy na stavenisku spôsobil oporný múr, obyvateľov museli evakuovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií