Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zurian nepresvedčil hnutie PS, že je vhodný kandidát do pozície šéfa Úradu inšpekčnej služby

Vančo podotkol, že bude zvedavý na to, či nový šéf inšpekčnej služby získa bezpečnostnú previerku.

5.11.2023 (SITA.sk) – Branislav Zurian nás nepresvedčil, že je vhodným kandidátom na pozíciu šéfa inšpekčnej služby, skonštatoval v relácii V politike televízie Ta3 poslanec hnutia Progresívne Slovensko (PS) Branislav Vančo na margo vypočutia Zuriana na branno-bezpečnostnom výbore.

Zurian bol tento týždeň vládou odobrený do pozície šéfa Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. Podľa Vanča ho poslanci PS vyše troch hodín „grilovali“ na výbore, poslanec je ale toho názoru, že Zurian nevedel primerane odpovedať na viacero otázok.

Vančo pripomenul i to, že Zurian strávil istý čas v Bielorusku. Podotkol, že bude zvedavý na to, či nový šéf inšpekčnej služby získa bezpečnostnú previerku.

Viac k témam: Bezpečnostná previerka, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS)
Zdroj: SITA.sk – Zurian nepresvedčil hnutie PS, že je vhodný kandidát do pozície šéfa Úradu inšpekčnej služby © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií