Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zuriana vypočúva brannobezpečnostný výbor. Priznal, že počas svojho stíhania žil v Bielorusku (foto)

Branislav Zurian je kandidátom na šéfa policajnej inšpekcie. 

2.11.2023 (SITA.sk) – Kandidát na šéfa policajnej inšpekcie Branislav Zurian žil istý čas v Bielorusku. Uviedol to na štvrtkovom vypočutí brannobezpečnostného výboru parlamentu s tým, že to bolo v čase, keď čelil trestnému stíhaniu.

Zdržiaval sa aj v Nórsku

Mal som tam prenajatý byt, tam som pôsobil,“ povedal Zurian s tým, že predtým sa zdržiaval v Nórsku. Tam podľa vlastných slov vysvetľoval okolnosti svojho trestného stíhania. „Povedali mi, že kvôli jednému človeku si vzťahy medzinárodné neporušíme,“ povedal Zurian.

Následne podľa vlastných slov odišiel z Nórska do Bieloruska. Tam ho aj vypočúvali miestne orgány. „Povedal som, aká nezákonnosť sa deje na Slovensku,“ uviedol Zurian.

Dvakrát stíhaný

Pokiaľ ide o stíhania, ktoré boli voči nemu vedené, podľa Zuriana išlo v prvom prípade o zneužitie právomoci vereného činiteľa v súbehu s vyzradením utajenej skutočnosti.

Toto dozorový prokurátor vyhodnotil ako nezákonné a predčasné,“ povedal Zurian s tým, že obvinenie bolo založené len na výpovedi jedného človeka, ktorý bol námestníkom riaditeľa Slovenskej informačnej služby.

Druhýkrát mi vzniesli obvinenie po vyše roku a do samotného konania dopočuli jedného svedka,“ zdôraznil Zurian. Dodal, že dozorový prokurátor opätovne toto obvinenie zrušil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vypočúvanie Zuriana na brannobezpečnostnom výbore (fotografie)

Viac k témam: branno-bezpečnostný výbor, Kandidát, riaditeľ inšpekcie, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Zuriana vypočúva brannobezpečnostný výbor. Priznal, že počas svojho stíhania žil v Bielorusku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií