fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zuzana Čaputová sa rozlúčila s generálmajorom Ondřejom Novosadom, vyzdvihla jeho pôsobenie v zahraničných misiách

Odchádzajúci generálmajor pôsobil v zahraničných misiách – vo východnom Slavónsku, v Kosove či v operácii Iracká sloboda, kde bol prvým veliteľom slovenského kontingentu.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.2.2023 (SITA.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa dnes v Prezidentskom paláci rozlúčila s generálmajorom Ondřejom Novosadom, ktorý odchádza po 42 rokoch práce v ozbrojených silách do civilu. Počas tohto obdobia podľa prezidentky preukázal odborné i morálne kvality, svedomitosť, statočnosť, a predovšetkým schopnosť nadradiť verejný záujem a záujem krajiny nad vlastné ambície, pohodlie či osobný prospech.

Ondřej Novosad začínal u ženistov a súčasťou jeho vojenskej kariéry bolo podľa prezidentky aj štúdium doma i v zahraničí, konkrétne v Spojenom kráľovstve či v USA, kde si zvyšoval svoju odbornú i jazykovú kvalifikáciu.

Osobitne chcem vyzdvihnúť vaše pôsobenie v zahraničných misiách – vo východnom Slavónsku, v Kosove či v operácii Iracká sloboda, kde ste boli prvým veliteľom slovenského kontingentu. Rovnako úspešná bola vaša práca v štruktúrach, ktoré sa venujú koordinácii a riadeniu našich jednotiek pôsobiacich vo svete,“ uviedla v príhovore Čaputová, podľa ktorej odchádza Novosad do výslužby v zložitej bezpečnostnej situácii, ktorá nám však zároveň pripomenula niekoľko zásadných vecí.

Viac k témam: generálmajor, ozbrojené sily, Prezidentka SR, Prezidentský palác
Zdroj: SITA.sk – Zuzana Čaputová sa rozlúčila s generálmajorom Ondřejom Novosadom, vyzdvihla jeho pôsobenie v zahraničných misiách © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Starosta Kyjeva sa poďakoval Slovensku za podporu Ukrajiny. Ak Putin vyhrá, nie je ohrozená iba naša krajina, vyhlásil Kličko
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií