fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zuzana Čaputová: Slobodné šírenie informácií je pre demokraciu životne nevyhnutné

Pre demokraciu je životne nevyhnutné, aby sa v nej mohli slobodne šíriť informácie, myšlienky a názory.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na sociálnej sieti to vyhlásila prezidentka SR Zuzana Čaputová pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.

View this post on Instagram

Dnes si pripomíme Svetový deň slobody tlače. Pre demokraciu je životne nevyhnutné, aby sa v nej mohli slobodne šíriť informácie, myšlienky a názory. Táto sloboda je dôležitá pre každého občana demokratického a právneho štátu, ale pre novinárov je to najdôležitejšie právo, lebo bez možnosti slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie by sa z ich povolania stalo nedôstojné zamestnanie. Preto sa chcem všetkým novinárom hodným tohto mena, poďakovať za to, čo robili a robia v záujme toho, aby naša verejnosť bola informovaná. A to aj o veciach, o ktorých mnohí nechceli a nechcú nič vedieť. Chcem dôrazne odmietnuť aj všetky verbálne a fyzické útoky, zastrašovanie a šikanu, ktorým v súvislosti so svojou prácou mnohí z novinárov čelia. #zuzanacaputova #mojaprezidentka #nasaprezidentka #srdcomspolu #novinari #noviny #media #tlac #sloboda #demokracia #informacie #svetovydentlace #slovensko #slovakia

A post shared by Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova) on

 ,,Táto sloboda je dôležitá pre každého občana demokratického a právneho štátu, ale pre novinárov je to najdôležitejšie právo, lebo bez možnosti slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie by sa z ich povolania stalo nedôstojné zamestnanie,” uviedla hlava štátu.

Novinárom sa Čaputová poďakovala za ich prácu v záujme toho, aby bola verejnosť informovaná a to aj o veciach, o ktorých mnohí nechceli a nechcú nič vedieť.

Prezidentka zároveň dôrazne odmieta všetky verbálne a fyzické útoky, zastrašovanie a šikanu, ktorým čelia mnohí novinári v súvislosti so svojou prácou.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií