fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zuzana Plačková: „Slováci, posielate peniaze Austrálii ako skur*ené ovce!”

Máte tip? napíšte nám mailom

Ničivé požiare v Austrálii dokazujú, že proti prírodným živlom sme bezmocní. Ničia lesy, zabíjajú zvieratá, ale aj ľudí.  

Ničivé požiare zúria v krajine už od septembra. K dnešnému dňu tragicky zahynulo niekoľko desiatok ľudí, pričom veľa je stále nezvestných. Približne 1500 domov skončilo v plameňoch, a tak mnoho obyvateľov prišlo aj o svoje domovy. Situácia sa však v krajine stále zhoršuje, a preto krajina vyhlásila mimoriadny stav. Do pomoci sa zapájajú ľudia z celého sveta, ktorí posielajú nielen vojakov, hasičov, ale aj finančnú pomoc.

Austrália je stále v nebezpečenstve

Aj december priniesol tragické správy. Požiar zabil dvoch dobrovoľných hasičov. Hrdinovia, ktorí sa pokúšali uhasiť požiar, tragicky zomreli, keď na ich auto spadol strom. Na začiatku decembra hasiči potvrdili, že v Novom Južnom Walese je zničených 724 domov a 1600 ďalších budov. 

Začiatkom januára sa Austrálčania pripravovali na najhoršie. Prvý deň v roku sa ľudia ocitli v humanitnej kríze, pretože zatiaľ, čo sa šírili ničivé plamene, ľuďom dochádzali potraviny, voda a palivo. Hromadná evakuácia sa uskutočnila 3. januára. Tisíc obyvateľov Mallacooti vo Viktórii utieklo na pláže a boli prevezení do mesta Western Port.     

Prečítajte si tiež:
Mačka bojovníčka proti drogám? Táto si ako korisť dotiahla z ulice poriadny balík drog
Zuzana Plačková: „Slováci, posielate peniaze Austrálii ako skur*ené ovce!"
Zdroj: BBC

K situácii sa mala potrebu vyjadriť aj Zuzana Plačková

Instagramová celebrita Zuzana Plačková, ktorá je samozvanou “Instaqueen” sa preslávila najmä svojimi kontroverznými názormi a úprimnosťou. Jej pozornosti neušla ani situácia v Austrálii a postoj Slovákov, ktorý hodnotí veľmi negatívne. Nepáči sa jej, že sa Slováci rozhodli pridať ruku k dielu a finančne prispieť na podporu ľudí a zvierat v zasiahnutých častiach Austrálie.

„Klasika, to čo my Slováci robíme? Presne to, my sme veľké ovce, my nevieme pomôcť svojim, ale pomôžeme druhým. My pomáhame Austrálií a u nás na Slovensku denne propagujete chorých ľudí. Minule tu u nás vybuchol panelák v Prešove, myslíte si, že niekde vo svete sa urobila nejaká zbierka? Nie, ale vy ako skur*ené ovce posielate peniaze do Austrálie.” rozhorčuje sa Zuzana vo svojich insta stories.

Prečítajte si tiež:

Adenomyóza je choroba, ktorou trpí 1 z 10 žien. Viete, čo to je?

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií