fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zvieratá, ktoré vyzerajú ako Pokémoni?! Také tvory skutočne existujú!

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj keď ošiaľ okolo hry Pokémon Go upadol, my si teraz ukážme reálne zvieratá, ktoré vzhľadom vyzerajú ako Pokémoni!

Si fanúšikom Pokémonov? Pripadajú ti tieto tvory úchvatné? I v prírode môžeš nájsť živočíchy, ktoré viac či menej ako animované postavičky vyzerajú. Sú jedinečné a dychberúce a teraz sa na ne môžeš pozrieť!

5. Morský listový drak

5

Morský listový drak je ryba, ktorá je vzhľadom trocha podobná morským koníkom. Tento druh ryby má na tele výrastky, ktoré využíva pri kamufláži. Taktiež dokáže meniť svoju farbu v závislosti toho, v akej vode sa nachádza, okolitých rastlín či miery jeho stresu. Ich plutvy sú takmer prehliadne a pri pohybe vyzerajú len ako pohyby morských rias. Morský listový drak by bol určite super vodným pokémonom!

4. Grimpoteuthis

4

41

Tieto malé, roztomilé chobotničky sú známe aj ako chobotničky Dumbo. Nie všetky ale vyzerajú tak milo, existuje totižto viac druhov týchto chobotníc. Iné druhy majú dlhšie chápadlá, prísavky alebo sú celé číre. Vidieť ich môžeš v hlbokých vodách oceánu pri Novom Zélande, Austrálii či Oregone.

Prečítajte si tiež:
Slovenský mobilný operátor nemá kúštik hanby! Takto nechutne sa zachoval ku klientke, ktorej zomrel manžel

3. Priadka morušová

priadka-morusova

priadka-morusova1

Húsenica, ktorá produkuje hodváb je pomerne známa, vedel si však aj to, ako vyzerá, keď sa vyvinie do dospelého nočného motýľa? V porovnaní s inými vyzerá úplne odlišne. Zatiaľ, čo iné druhy majú len chlpaté telo a tenučké krídla, priadka morušová má chlpaté nielen telo, ale aj veľké chlpaté krídla, ktoré pripomínajú krídla bytostí z rozprávok.

Pokračovanie na ďalšej strane

2. Glaucus atlanticus

22

222

Ide o druh morského slimáka, ktorý sa od ostatných druhov maximálne líši. Jeho telo, ktoré je sfarbené do modra a prechádza do striebornej, pôsobí priam skleneným dojmom. Tieto slimáky plávajú väčšinou hore nohami a tesne pri hladine. Sú však jedovaté a dávka jedu môže byť veľmi nebezpečná i pre dospelého človeka.

1. Zmija Atheris

1

Tieto zmije, ktoré pochádzajú z Afriky a merajú okolo 40 centimetrov, pripomínajú maličkých drakov zo sveta fantasy. Hlava týchto hadov má trojuholníkový tvar a je v porovnaní s telom o dosť väčšia. Ich najvýraznejšou črtou však sú ostré vystupujúce šupiny, ktoré majú pestré farby.

Inšpiráciou k vzniku tohto článku bolo video z YouTube kanálu TOP 5. Pozrieť si ho môžeš i tu:

Zdroj: youtube.com

Prečítajte si tiež:
Študentka napísala odkaz svojim susedom na internáte, ktorí boli pri tom hlučnejší. Prišla odpoveď!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií