fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zvieratám z minizoo, kde lev zabil svojho majiteľa, hrozí utratenie

V malej súkromnej zoologickej záhrade v obci Oškerda pri Žiline, kde lev zabil minulý utorok svojho majiteľa, nebol schválený chov šeliem.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2023 (SITA.sk) – Zvieratá zo súkromnej zoologickej záhrady v obci Oškerda v okrese Kysucké Nové Mesto sú ešte stále na mieste, kde sa stala tragédia. Po rokovaní vlády to uviedol nový minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jozef Bíreš. Dve chovné zariadenia majú záujem o 16 zvierat z tejto minizoo.

Utratiť by mali tri zvieratá zo skupiny, v ktorej sa nachádzal aj lev, ktorý zabil svojho majiteľa. Podľa Bíreša by sa nemalo stať, aby boli ostatné zvieratá utratené len preto, že im nevedia nájsť vhodnú chovnú stanicu.

V malej súkromnej zoologickej záhrade v obci Oškerda pri Žiline, kde lev zabil minulý utorok svojho majiteľa, nebol schválený chov šeliem. Jozef Bíreš uviedol, že schválenie chovu v tejto Zoo trvalo len do roku 2019. Aj napriek tomu bola Zoo otvorená ďalšie tri roky. Bíreš tvrdí, že za vzniknutú situáciu bol zodpovedný chovateľ a regionálna veterinárna a potravinová správa.

Viac k témam: Lev, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, minizoo
Zdroj: SITA.sk – Zvieratám z minizoo, kde lev zabil svojho majiteľa, hrozí utratenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Nedôvera Slovákov je voči všetkých ministrom Hegerovej vlády
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií