fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zvolen vymieňa parkovacie automaty, umožnia úhradu platobnou kartou (foto)

Postupne vymenené a funkčné majú byť automaty do stredy 28. decembra. 

Máte tip? napíšte nám mailom

21.12.2022 (Webnoviny.sk) – Mesto Zvolen v týchto dňoch vymieňa staré parkovacie automaty za nové. Ako informoval hovorca mesta Martin Svatuška, celkovo sa jedná o 30 kusov, pričom budú osadené na mieste pôvodných zariadení. Pri úhrade parkovného bude musieť vodič síce urobiť o jeden úkon viac, celkovo však poskytnú omnoho väčší komfort ako staré. Parkovné už bude možné zaplatiť aj platobnou kartou.

Skončila doba životnosti

Postupne vymenené a funkčné majú byť automaty do stredy 28. decembra.

Starým automatom skončila doba životnosti, ich technický stav tomu aj zodpovedal.

Poruchovosť bola naozaj značná. Šoféri nevedeli, ako v prípadne zaseknutého automatu postupovať, mesto zas prichádzalo o tržby. Okrem toho bolo potrebné vynakladať nemalé peniaze na opravy,“ popísal referent parkovania zvolenského mestského úradu Miloš Šipoš.

Iné formy platby

Mesto pri zadávaní podmienok do súťaže na dodávateľa nových automatov vyšlo v ústrety aj záujemcom o iné formy platby ako len hotovosťou, prípadne prostredníctvom sms správy.

Obe možnosti ostávajú, pribudla však možnosť úhrady platobnou kartou a pracujeme aj na tom, aby sme v dohľadnom čase sprístupnili aj platbu prostredníctvom mobilnej aplikácie,“ dodal referent.

Prečítajte si tiež:
Mladý vodič zrazil autom v Prakovciach 85-ročnú ženu prechádzajúcu cez cestu mimo priechodu, tá nehodu neprežila

Jeden krok naviac

Pokiaľ v starých automatoch bolo pri platbe potrebné v zásade iba vhodiť mince a stlačiť jedno z tlačidiel, po novom vodič urobí na začiatku jeden krok naviac – zadá evidenčné číslo svojho vozidla.

Výrazne sa tým zľahčí možnosť kontroly úhrad za parkovanie zo strany mesta. Predtým mohli nastať nejasnosti, nasledovala zdĺhavá kontrola, čo nebolo príjemné vodičom, ani mestským policajtom. Podľa nového systému však mestský policajt veľmi rýchlo zistí, či úhrada prebehla, v akej výške a v akom čase. Odpadnú tak mnohé nepríjemnosti,“ uvádza ďalej Šipoš.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Parkovacia politika, Platené parkovisko
Zdroj: Webnoviny.sk – Zvolen vymieňa parkovacie automaty, umožnia úhradu platobnou kartou (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií