Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako docieliť zvrat ekologickej katastrofy? Začnite robiť TOTO

Niektorí odborníci tvrdia, že zvrat ekologickej katastrofy musíme urobiť čím skôr, aby sme zachránili našu planétu. Pravidelne vychádzajú nové štúdie, ktoré hovoria o tom, čo by sme mohli urobiť.

Zvrat ekologickej katastrofy je na každom človeku

Aj keď spojenie zvrat ekologickej katastrofy môže znieť ako z amerického sci-fi filmu, je to žiaľ realita a my musíme bojovať s veľkým znečistením našej planéty. Globálne otepľovanie, veľké zmeny a výkyvy počasia ohrozujú životy ľudí aj zvierat. Napriek snahám štátov emisie rastú, ale na zmenu klimatických podmienok k lepšiemu ešte nie je neskoro. Najdôležitejšie je, aby si všetci ľudia uvedomili, ako žijú a začali rýchlo konať. Aj podnikatelia alebo výrobcovia musia myslieť na to, aký dopad má ich konanie na životné prostredie, inak sa zvrat ekologickej katastrofy nemusí podariť.

6 krokov na zlepšenie situácie

Aj malá zmena je zmenou k lepšiemu a pri troche snahy je zvrat ekologickej katastrofy možný. Správa uverejnená v zborníku Národnej akadémie vied Spojených štátov hovorí o šiestich zásahoch, ktoré by mohli udávať smer k udržateľnej budúcnosti:

  1. Odstránenie dotácií na fosílne palivá
  2. Investícia do technológií, ktoré neznečisťujú životné prostredie
  3. Vyrábanie energie z obnoviteľných zdrojov
  4. Odhalenie dôsledkov používania fosílnych palív
  5. Zverejňovanie informácií o emisiách skleníkových plynov
  6. Posilnenie vzdelávania a angažovanosti v oblasti klímy

Zatiaľ čo povedomie o klimatických problémoch naozaj narastá, globálne úsilie o zníženie emisií nie je dostatočne rýchle, aby sa zabránilo nezvratným škodám na našej planéte.

Treba konať rýchlo

Správa tiež hovorí o tom, že je dôležitá aj zmena spoločenských hodnôt a správania. Zvrat ekologickej katastrofy a boj proti klimatickým zmenám spočíva aj v zmene povedomia ľudí. Musia poznať dopady emisií na životné prostredie. Ekologický pohľad na svet hovorí o trvalej udržateľnosti a budú potrebné nové sociálne, politické aj ekonomické normy.

Autori článku naznačujú, že väčšia transparentnosť by mohla priniesť obyčajným ľuďom nové informácie a budú vedieť, že takto sa žiť nebude dať. Preto by mali poznať všetko o fosílnych palivách a emisiách, vďaka čomu sa budú viac angažovať v ochrane životného prostredia.

https://www.instagram.com/p/B8iuf1GJ1tI/

Zdroj Eco Watch
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií