fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj keby sa Nemci zajtra rozhodli, že dodajú Ukrajine svoje tanky Leopard, tie by boli pripravené na boj až v budúcom roku

Firma Rheinmetall má v skladoch 22 tankov Leopard 2 a 88 starších tankov Leopard 1.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Tanky Leopard z nemeckých priemyselných zásob, o ktoré má záujem Ukrajina, nebudú pripravené na dodanie skôr ako v roku 2024.

„Aj keby rozhodnutie poslať naše tanky Leopard Kyjivu prišlo zajtra, dodanie by bolo až začiatkom budúceho roka,” povedal generálny riaditeľ nemeckej zbrojovky Rheinmetall Armin Papperger pre nedeľník Bild am Sonntag.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Firma Rheinmetall má v skladoch 22 tankov Leopard 2 a 88 starších tankov Leopard 1. Avšak príprava týchto tankov pre boj zaberie niekoľko mesiacov a bude stáť stovky miliónov eur, ktoré firma nemôže vynakladať, kým nebude potvrdená objednávka, povedal Papperger.

„Tieto vozidlá sa musia úplne rozobrať a prebudovať,” dodal šéf spoločnosti Rheinmetall. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Aj keby sa Nemci zajtra rozhodli, že dodajú Ukrajine svoje tanky Leopard, tie by boli pripravené na boj až v budúcom roku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií