fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktivisti v Španielsku protestovali proti farme chobotníc, navzájom sa budú loviť a môžu sa pokúsiť aj o útek

Chobotnice sú základom stredomorskej stravy.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.5.2023 (SITA.sk) – Aktivisti za práva zvierat sa v nedeľu zišli v španielskej metropole Madrid, aby protestovali proti plánom na výstavbu farmy na chov chobotníc. Protestujúci argumentovali, že v krajine a v Európskej únii neexistujú žiadne príslušné zákony, ktoré by zaručovali dobré životné podmienky zvierat v zajatí.

Farma s chobotnicami

Plánovanú farmu, na ktorej by chceli chovať chobotnice vo veľkom počte, by mali postaviť na budúci rok na Kanárskych ostrovoch, španielskom súostroví ležiacom v Atlantickom oceáne.

Projekt počíta s chovom asi troch miliónov chobotníc v prispôsobených nádržiach. Aktivistov to znepokojuje, pretože tieto tvory sú vo svojom prirodzenom prostredí osamelými predátormi.

Pokúsia sa o útek

Je to podobné, ako keby ste spolu uväznili tigre. Budú sa navzájom loviť a vzhľadom na svoju vysokú inteligenciu a obratnosť sa tiež pokúsia o útek,“ povedal hovorca protestu Jaime Poasada.

Chobotnice sú základom stredomorskej stravy. Obzvlášť populárne sú v Španielsku a Taliansku, hoci obe tieto krajiny dovážajú väčšinu chobotníc, ktoré konzumujú.

Viac k témam: Aktivisti, Ochrana zvierat
Zdroj: SITA.sk – Aktivisti v Španielsku protestovali proti farme chobotníc, navzájom sa budú loviť a môžu sa pokúsiť aj o útek © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Už žiadne posudky či povolenia od súdov. V Nemecku zjednodušia proces formálnej zmeny pohlavia či mena transrodových osôb
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií