fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Američania po prvýkrát od začiatku vojny na Ukrajine odstránili zo sankčného zoznamu ruského podnikateľa

Karačinskij sa v apríli 2021 dostal pod sankcie Spojených štátov ako člen dozornej rady ruskej banky Otkrytie.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.5.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo financií Spojených štátov sa po prvý raz od vypuknutia vojny na Ukrajine rozhodlo odstrániť zo sankčného zoznamu ruského podnikateľa.

Ako referuje web epravda.com.ua s odvolaním sa na tlačový odbor ministerstva, rozhodnutie sa týka Anatolija Karačinského. Ministerstvo nezdôvodnilo vylúčenie tohto ruského podnikateľa zo sankčného zoznamu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Karačinskij sa v apríli 2021 dostal pod sankcie Spojených štátov ako člen dozornej rady ruskej banky Otkrytie. Po uvalení sankcií Karačinskij odstúpil z predstavenstva banky a predal svoje akcie. Na tohto ruského podnikateľa predtým uvalila sankcie aj Ukrajina.

Viac k témam: Sankcie proti Rusku, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Američania po prvýkrát od začiatku vojny na Ukrajine odstránili zo sankčného zoznamu ruského podnikateľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií