fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Američania predstavili návrh rezolúcie o ukrajinskom víťazstve vo vojne proti Rusku

Snemovňa reprezentantov podporuje víťazstvo Ukrajiny, obnovenie jej medzinárodne uznaných hraníc z roku 1991 a integráciu Ukrajiny do NATO a iných euroatlantických inštitúcií.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2023 (SITA.sk) – V americkom Washingtone predstavili návrh rezolúcie Snemovne reprezentantov amerického Kongresu o podmienkach víťazstva Ukrajiny vo vojne proti Rusku. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinskú veľvyslankyňu v USA Oksanu Markarovovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na brífingu za účasti amerických republikánov i demokratov, ako aj tretieho ukrajinského prezidenta Viktora Juščenka, predstavili dokument, podľa ktorého Snemovňa reprezentantov podporuje víťazstvo Ukrajiny, obnovenie jej medzinárodne uznaných hraníc z roku 1991 a integráciu Ukrajiny do NATO a iných euroatlantických inštitúcií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Spojené štáty budú spolupracovať so svojimi spojencami a partnermi, aby zabezpečili, že Rusko zaplatí Ukrajine reparácie, medzinárodné spoločenstvo poskytne pomoc pri obnove Ukrajiny a vedenie Ruskej federácie sa postaví pred súd.

Viac k témam: Americký kongres, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Američania predstavili návrh rezolúcie o ukrajinskom víťazstve vo vojne proti Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií