fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Analýza zostreleného iránskeho dronu ukázala, odkiaľ pochádzajú jeho súčiastky. Obsah ilustruje problémy Bieleho domu

Spomedzi 52 komponentov bolo 40 zrejme vyrobených rôznymi americkými spoločnosťami. Zvyšné pochádzali z Kanady, Švajčiarska, Japonska, Taiwanu a Číny.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.1.2023 (Webnoviny.sk) – V iránskom drone, ktorý minulú jeseň zostrelili na Ukrajine, našli súčiastky vyrobené viac ako desiatkou amerických a západných spoločností. Vyplýva to zo správy ukrajinskej spravodajskej služby, ktorú získala televízia CNN.

Biden záväzok nedodržal

Analýzu koncom roka poskytli predstaviteľom americkej vlády. Jej obsah ilustruje rozsah problémov administratívy prezidenta Bidena, ktorá sa zaviazala, že sa postará o ukončenie iránskej produkcie dronov, ktoré Rusko po stovkách posiela na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

CNN pripomína, že minulý mesiac informovala o tom, že Biely dom vytvoril pracovnú skupinu, ktorej úlohou je vyšetriť, ako sa do iránskych dronov dostávajú americké a západné technológie – od menších zariadení ako sú polovodiče a GPS moduly až po väčšie, ako sú motory.

Pravdepodobný pôvod komponentov

Spomenutá ukrajinská analýza konštatuje, že spomedzi 52 komponentov, ktoré vybrali z iránskeho dronu Šáhid-136, 40 bolo zrejme vyrobených 13 rôznymi americkými spoločnosťami. Zvyšných dvanásť pochádzalo z Kanady, Švajčiarska, Japonska, Taiwanu a Číny.

Viac k témam: Biely dom, Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, Šáhid-136
Zdroj: Webnoviny.sk – Analýza zostreleného iránskeho dronu ukázala, odkiaľ pochádzajú jeho súčiastky. Obsah ilustruje problémy Bieleho domu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinskí predstavitelia sú znepokojení Rusmi, prekročili veľkú rieku na východe
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií