fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Arktická búrka spôsobila v USA a Kanade výpadky elektriny pre viac ako milión ľudí

Silnejúcu búrku sprevádzajú silný vietor a mrazy, ktoré by mohli rýchlo viesť k omrzlinám.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.12.2022 (Webnoviny.sk) – Silná arktická búrka, ktorá zasiahla Severnú Ameriku, spôsobila v Spojených štátoch a Kanade výpadky prúdu pre viac ako milión ľudí. Spravodajský portál BBC informuje, že k piatku ráno bolo v amerických štátoch od Texasu na juhu po Maine na severe bez elektriny viac ako 1,13 milióna ľudí, keď intenzívny vietor poškodil elektrické vedenie. Výpadky hlásili napríklad aj v kanadských provinciách Ontário a Quebec, kde postihli 260-tisíc ľudí.

Silnejúcu búrku sprevádzajú silný vietor a mrazy, ktoré by mohli rýchlo viesť k omrzlinám. Teploty by na niektorých miestach v USA mohli dosiahnuť -45 až -56 stupňov Celzia, varujú meteorológovia. Americká meteorologická služba informovala, že pre viac ako 200 miliónov ľudí, alebo približne 60 percent americkej populácie, platí nejaký druh meteorologickej výstrahy. Extréme počasie tiež viedlo k zrušeniu tisícok letov. V Kanade tiež platia výstrahy pred mrazom a snehom pre väčšinu obývaných území.

Viac k témam: Arktická búrka
Zdroj: Webnoviny.sk – Arktická búrka spôsobila v USA a Kanade výpadky elektriny pre viac ako milión ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
EÚ s pomocou pre Ukrajinu nekončí, ďalších 50 miliónov eur pôjde ukrajinským civilistom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií