fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bachmut je podľa Británie politickým cieľom Ruska, jeho dobytie by však malo obmedzenú operačnú hodnotu

Dobytie mesta by podľa britského rezortu obrany mohlo umožniť Rusku hroziť väčším mestským oblastiam ako Kramatorsk a Sloviansk.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.12.2022 (Webnoviny.sk) – Obsadenie mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny sa pre Rusko stalo zrejme symbolickým a politickým cieľom. Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine to tvrdí britské ministerstvo obrany. Rusko podľa neho naďalej investuje veľkú časť svojho celkového vojenského úsilia a palebnej sily, aby mesto pravdepodobne obkľúčilo taktickými postupmi na sever a juh. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko uprednostňuje Bachmut ako svoje hlavné ofenzívne úsilie od začiatku augusta 2022. Dobytie mesta by však malo obmedzenú operačnú hodnotu, konštatuje rezort. Potenciálne by ale mohlo umožniť Rusku hroziť väčším mestským oblastiam ako Kramatorsk a Sloviansk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Doneck, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Bachmut je podľa Británie politickým cieľom Ruska, jeho dobytie by však malo obmedzenú operačnú hodnotu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií