fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biely dom vyzval Rím, aby poskytol Kyjevu dodatočnú vojenskú pomoc

Washington požiadal Rím o poskytnutie taliansko-francúzskeho protivzdušného systému SAMP/T.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.1.2023 (Webnoviny.sk) – Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena vyzvala taliansku vládu, aby čo najskôr poskytla Ukrajine dodatočné systémy protivzdušnej obrany. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na talianske noviny La Repubblica.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan sa v tejto veci zhováral s diplomatickým poradcom talianskej premiérky Francescom Talom, ktorému povedal, že je potrebná dodatočná pomoc pre Ukrajinu. Talo podľa novín odsúdil ruskú inváziu na Ukrajine a potvrdil pripravenosť Talianska poskytnúť krajine ďalšiu pomoc.

Nemenované zdroje uviedli, že sa to týkalo najmä „podpory energetickej stability Ukrajiny a vojenského vybavenia“. Washington podľa nich požiadal Rím konkrétne o poskytnutie taliansko-francúzskeho protivzdušného systému SAMP/T.

Viac k témam: Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, SAMP/T
Zdroj: Webnoviny.sk – Biely dom vyzval Rím, aby poskytol Kyjevu dodatočnú vojenskú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií