Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Britský premiér čelí vyšetrovaniu. Nezverejnil, že jeho žena vlastní podiel v zariadení starostlivosti o deti

Sunak nedeklaroval, že jeho manželka má podiely v Koru Kids, jednej zo súkromných agentúr poskytujúcich starostlivosť o deti.

17.4.2023 (SITA.sk) – Britského premiéra Rishiho Sunaka vyšetrujú pre obvinenia, že nezverejnil vlastnícke podiely jeho manželky v zariadení starostlivosti o deti, ktoré môže profitovať z rozpočtu britskej vlády. Informoval o tom dozorný orgán britského parlamentu.

Komisár tohto orgánu Daniel Greenberg začal minulý týždeň vyšetrovanie pre možné porušenie kódexu správania, ktorý vyzýva členov, aby boli „otvorení a úprimní“ pri deklarovaní relevantných finančných záujmov.

Sunak nedeklaroval, že jeho manželka Akshata Murthy má podiely v Koru Kids, jednej zo súkromných agentúr poskytujúcich starostlivosť o deti pre pracujúce rodiny s deťmi od deviatich mesiacov do štyroch rokov.

Toto zariadenie podľa webu britskej vlády profituje z podpory britskej vlády.

Viac k témam: Vyšetrovanie
Zdroj: SITA.sk – Britský premiér čelí vyšetrovaniu. Nezverejnil, že jeho žena vlastní podiel v zariadení starostlivosti o deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií