fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Britský premiér zvolal mimoriadne stretnutie pre krízu v zdravotnom systéme

Odborníci varujú, že na dlhotrvajúce problémy v Národnej zdravotnej službe neexistujú rýchle riešenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.1.2023 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Rishi Sunak v sobotu zvolal mimoriadne stretnutie s členmi vlády, zdravotníkmi a ďalšími predstaviteľmi systému zdravotnej starostlivosti. Rokovania sú zamerané na urovnanie krízy v zdravotnom systéme.

Vláda uviedla, že „spája najlepšie mysle zo sektora zdravotníctva a starostlivosti, aby pomohla zdieľať znalosti a praktické riešenia“. Opozičná Labouristická strana v súvislosti so stretnutím vyhlásila, že sa o probléme len hovorí.

Rýchle riešenia neexistujú

Odborníci zas varujú, že na dlhotrvajúce problémy v Národnej zdravotnej službe (NHS) neexistujú rýchle riešenia.

Britský systém zdravotnej starostlivosti čelí mnohým tlakom. Tie zahŕňajú zvýšenie dopytu po zdravotnej starostlivosti po uvoľnení pandemických obmedzení, nárast prípadov chrípky a ďalších zimných vírusov či nedostatok zamestnancov. Tisícky lôžok sú tiež obsadené ľuďmi, ktorých nemožno prepustiť, ale nemajú kam ísť pre nedostatok miest na dlhodobú starostlivosť.

Na sanitky ľudia čakajú hodiny

To spôsobilo, že sanitky uviazli mimo nemocníc s pacientmi, ktorých nemôžu prijať, a ľudia so zdravotnými problémami čakajú hodiny na príchod sanitiek. Vedúci predstavitelia v zdravotníctve tvrdia, že tieto oneskorenia pravdepodobne viedli k stovkám úmrtí.

Prečítajte si tiež:
Polícia zakázala pochod EuroPride v Srbsku, vraj hrozí riziko konfliktov

Okrem toho kríza životných nákladov poháňaná prudko rastúcimi cenami za potraviny a energie spôsobila, že niektorí zdravotnícki pracovníci majú problém vyžiť. Zdravotné sestry a posádky sanitiek zorganizovali štrajky, ktoré sú súčasťou najväčšej vlny štrajkov v krajine za posledné desaťročia.

Viac k témam: Britský premiér, Zdravotná starostlivosť, Zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Britský premiér zvolal mimoriadne stretnutie pre krízu v zdravotnom systéme © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií