Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová poblahoželala Karolovi III. aj Camille ku korunovácii, britského kráľa pozvala na Slovensko

Hlavu štátu teší, že sa darí posilňovať vzťahy medzi Spojeným kráľovstvom a Slovenskom.

6.5.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová poblahoželala britskému kráľovi Karolovi III. i kráľovnej Camille ku korunovácii.

„Prajem im všetko najlepšie a veľa energie do vládnutia, ktoré bude odrážať nielen potenciál a rozmanitosť dnešného Spojeného kráľovstva, ale tiež globálne výzvy stojace pred Spoločenstvom národov,“ uviedla v statuse na sociálnej sieti. Hlavu štátu teší, že sa darí posilňovať vzťahy medzi Spojeným kráľovstvom a Slovenskom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Korunovácia britského kráľa Karola III. (fotografie)

Prezidentka počas slávnostnej recepcie pred korunováciou pozvala nového britského panovníka na návštevu Slovenska. Karol III. počas ich rozhovoru spomínal aj na svoju dávnejšiu cestu do SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Korunovácia britského kráľa Karola III., Londýn, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Čaputová poblahoželala Karolovi III. aj Camille ku korunovácii, britského kráľa pozvala na Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií