fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová vníma jasnú a odbornú polemiku o paragrafe 363. Mohla by zakročiť proti Žilinkovi?

Prezidentka SR je toho názoru, že sú prípady, keď by bolo vhodné regulovať jeho používanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.12.2022 (Webnoviny.sk) – Vnímame jasnú, aj odbornú, polemiku o používaní paragrafu 363, uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová v relácii RTVS O 5 minút 12. Je toho názoru, že sú prípady, keď by bolo vhodné regulovať jeho používanie.

Nemá na to kompetencie

Dodala, že je to ale úloha parlamentu, keďže ona na to kompetencie nemá. Národná rada SR však dosiaľ k tomuto kroku nepristúpila, hoci sa o tom dlhodobo diskutuje.

Prezidentka doplnila, že ona môže dať len návrh na disciplinárne konanie voči generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi, no nemôže o tom sama rozhodnúť. Čaputová však uviedla, že dosiaľ nedospela k tomu, že by mala na neho disciplinárne konanie podať.

Atakovaná a ohrozená demokracia

Pokles dôvery v štátne inštitúcie aj v spoločnosti ohrozuje aj demokraciu, ktorá je podľa nej atakovaná. Dodala, že všetci politici sa musia usilovať, aby v ľuďoch vzbudili viac dôvery. Pripustila, že i ona to potrebuje robiť. Musia budovať dôveru v politiku, ktorú robia, musia ju robiť poctivo a pre ľudí. To je podľa nej spôsob, ako demokraciu zachrániť.

Prečítajte si tiež:
DODO spúšťa doručovanie dvoma kuriérmi

Čas rozhodnúť sa, či bude opätovne kandidovať, podľa Čaputovej príde na budúci rok.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Paragraf 363 Trestného poriadku, Prezidentka SR, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová vníma jasnú a odbornú polemiku o paragrafe 363. Mohla by zakročiť proti Žilinkovi? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií