fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chodkyňu na priechode zachytilo auto, zraneniam na mieste podľahla

Akou mierou k tejto tragédii prispeli jej účastníci a čo bolo jej presnou príčinou, je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.2.2023 (SITA.sk) – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice – okolie začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súvislosti s dopravnou nehodou, pri ktorej prišla o život 70-ročná chodkyňa. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Vodič dôchodkyňu zachytil

V nedeľu krátko pred 19:00 viedol 56-ročný vodič osobné motorové vozidlo zn. Chrysler po ceste I/16, v smere od mesta Rožňava na obec Drienovec. V tom čase však po riadne označenom priechode pre chodcov pri obci Turňa nad Bodvou, v smere od autobusovej zastávky, na ktorej v tom čase stál autobus medzimestskej dopravy, na náprotivnú stranu cesty I/16, prechádzala 70-ročná chodkyňa.

Z doposiaľ presne nezistených príčin však vodič s autom chodkyňu, ktorá na sebe nemala žiadny reflexný prvok, na priechode pre chodcov zachytil. Tá po náraze dopadla na vozovku, žiaľ, pri strete s vozidlom utrpela zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody im podľahla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Tento inovatívny spôsob investovania do nehnuteľností priniesol investorom ročný výnos až 15,21 %

Podrobnosti vyšetrujú

Vodičovi policajti na mieste zadržali vodičský preukaz a zakázali ďalšiu jazdu, zároveň ho podrobili dychovej skúške, jej výsledok však prítomnosť alkoholu v jeho dychu nepotvrdil, na zistenie prítomnosti iných návykových látok mu bol v nemocnici odobratý biologický materiál.

Skutočnosť, či bola pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok nebohá chodkyňa, bude zisťovaná pri nariadenej pitve. Akou mierou k tejto tragédii prispeli jej účastníci a čo bolo jej presnou príčinou, je predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Chodkyňu na priechode zachytilo auto, zraneniam na mieste podľahla © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií