fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čínski vedci naklonovali tri super kravy, ktoré sú schopné vyprodukovať 18 ton mlieka za rok

 V Číne dokáže vyprodukovať 100 ton mlieka za svoj život v priemere len päť z 10-tisíc kráv.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.2.2023 (Webnoviny.sk) – Čínski vedci úspešne naklonovali tri „super kravy“, ktoré dokážu produkovať nezvyčajne vysoké množstvo mlieka. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na čínske médiá, ktoré to označili za prelomový krok pre tamojší mliekarenský priemysel.

Tri teľatá sa narodili v regióne Ning-sia. Naklonovali ich z vysoko produktívnych kráv z holštajnského plemena, ktoré má pôvod v Holandsku. Vybrané zvieratá sú schopné vyprodukovať 18 ton mlieka za rok alebo 100 ton mlieka za život.

To je takmer 1,7-násobok množstva mlieka, ktoré podľa amerického ministerstva poľnohospodárstva vyprodukovala priemerná krava v Spojených štátoch v roku 2021. V Číne dokáže vyprodukovať 100 ton mlieka za svoj život v priemere len päť z 10-tisíc kráv.

Viac k témam: Klonovanie, Krava, Vedci
Zdroj: Webnoviny.sk – Čínski vedci naklonovali tri super kravy, ktoré sú schopné vyprodukovať 18 ton mlieka za rok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií