fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dánsko uvoľnilo zákaz plavby na miestach úniku plynu z plynovodov Nord Stream, platia však obmedzenia

Úrad vydal navigačné varovanie a zriadil zakázanú oblasť krátko po začiatku úniku plynu, aby zabezpečil, že sa v blízkosti nebudú plaviť lode.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.4.2023 (SITA.sk) – Dánsky námorný úrad vo štvrtok zrušil zákaz plavby v oblasti Baltského mora, kde unikal plyn po vlaňajších výbuchoch na plynovodoch Nord Stream.

Navigačné varovanie

Naďalej však udržiava obmedzenia v určitých oblastiach, kde odrádza od „kotvenia, rybolovu a práce na morskom dne do vzdialenosti jednej námornej míle od miest úniku pre podvodné prekážky“.

Úrad vydal navigačné varovanie a zriadil zakázanú oblasť krátko po začiatku úniku plynu, aby zabezpečil, že sa v blízkosti nebudú plaviť lode.

Štyri miesta útoku

Na plynovodoch Nord Stream 1 a Nord Stream 2 našli koncom septembra celkovo štyri miesta úniku, dve vo švédskej výlučnej ekonomickej zóne a dve v dánskej, ale mimo národných vôd. Je to považované za výsledok sabotáže.

Švédski prokurátori tento mesiac uviedli, že za sabotážou je zrejme štátny aktér. Varovali však, že identita páchateľa je stále neznáma.

Viac k témam: explózia plynovodu, Nord Stream
Zdroj: SITA.sk – Dánsko uvoľnilo zákaz plavby na miestach úniku plynu z plynovodov Nord Stream, platia však obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Protiofenzíva by sa mohla začať až v lete. Ukrajina musí zasadiť Rusku rozhodujúci vojenský úder, tvrdí Šmyhaľ
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií