fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do Bratislavského kraja za prácou či do školy prichádza viac ako 100-tisíc osôb

Najviac ľudí prichádzajúcich za prácou alebo do školy do Bratislavského kraja je z Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.12.2022 (Webnoviny.sk) – Do Bratislavského kraja za prácou či do školy prichádza 104 250 osôb. Zistilo sa to podľa Sčítania osôb domov a bytov (SODB) 2021 z indexu dochádzky do zamestnania alebo do školy v SR k 1. januáru 2021. Informuje o tom hovorkyňa SODB 2021 Jasmína Stauder.

Podľa sčítania do Bratislavského kraja denne prichádza 44 550 ľudí za prácou a 13 743 žiakov a študentov do školy. Inak ako denne za prácou do Bratislavského kraja dochádza 23 581 ľudí a do školy takmer 7 000 detí.

Najviac ľudí prichádzajúcich za prácou alebo do školy do Bratislavského kraja je z Trnavského a Nitrianskeho kraja, vysoké percento migrujúcich však tvoria aj obyvatelia Banskobystrického a Košického kraja.

Viac k témam: Sčítanie obyvateľov domov a bytov 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Bratislavského kraja za prácou či do školy prichádza viac ako 100-tisíc osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií