Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dobre sa budú mať len tí, ktorí vás podporia? Majerský vyzval Pellegriniho, aby prestal s kupovaním voličov na juhu Slovenska

Podpora od vládnej koalície pre južné okresy je podľa Majerského výmenou za podporu Pellegriniho vo voľbách od Maďarskej aliancie.

27.3.2024 (SITA.sk) – Rapídna podpora od vládnej koalície pre okresy Dunajská Streda a Galanta je výmenou za podporu predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) v prezidentských voľbách od politickej strany Maďarská aliancia.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Uviedol to predseda Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský. Predsedu parlamentu preto vyzval, aby prestal s kupovaním voličov na južnom Slovensku a začal sa zaujímať aj o občanov žijúcich na Spiši, Orave či Liptove.

„Pán Pellegrini si vážne myslí, že ľudia na Slovensku si nevedia spočítať dva a dva? Kde je tá sľubovaná – zodpovedná a vizionárska pomoc pre všetky regióny, ktoré to potrebujú? Takto vyzerá ten váš pokoj, že dobre sa budú mať len tí, ktorí vás podporia?,“ pýta sa predseda kresťanských demokratov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výjazdové rokovanie vlády v Galante (fotografie)

Výjazdové rokovanie v Galante zorganizovala Ficova vláda na stredu. Predseda Maďarskej aliancie Krisztián Forró, ktorý bol na výjazdovom rokovaní prítomný, zároveň v stredu zrušil plánované stretnutie s občianskym kandidátom za prezidenta Ivanom Korčokom s tým, že už je bezpredmetné.

Podľa Korčoka je očividné, že strana plánuje podporiť v druhom kole prezidentských volieb jeho súpera Petra Pellegriniho. Súčasne si Forró v stredu popoludní naplánoval tlačovú konferenciu s Pellegrinim, ktorá by sa mala týkať aktuálnej prezidentskej kampane.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Podpora, Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Výjazdové rokovanie vlády
Zdroj: SITA.sk – Dobre sa budú mať len tí, ktorí vás podporia? Majerský vyzval Pellegriniho, aby prestal s kupovaním voličov na juhu Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií