fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôkazná situácia je slabá a prokurátor obišiel mnohé fakty, povedal Kočnerov obhajca Para

Prípadom sa bude zaoberať Najvyšší súd SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.5.2023 (SITA.sk) – Oslobodzujúci rozsudok nad podnikateľom Marianom Kočnerom v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd trojice prokurátorov je výsledok dôkazov. V reakcii na piatkový verdikt Špecializovaného trestného súdu to povedal jeho obhajca Marek Para.

Upozorňovali sme vopred, že tá dôkazná situácia je slabá a že prokurátor obišiel mnohé fakty,” povedal Para. Doplnil však, že je zdržanlivý, keďže celá vec ide do odvolacieho konania. „Ale jednoznačne tvrdíme, že dôkazy sú v jeho (Mariana K., pozn. SITA) prospech,” skonštatoval Para.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Súd v kauze Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov (fotografie)

Obžalovaný podnikateľ si v piatok už po druhýkrát vypočul oslobodzujúci rozsudok v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Tentokrát bol spojený aj s oslobodením vo veci prípravy vrážd Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho. Prokuratúra voči rozhodnutiu podala odvolanie. Prípadom sa teda bude zaoberať Najvyšší súd SR.

Viac k témam: Obhajoba, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – Dôkazná situácia je slabá a prokurátor obišiel mnohé fakty, povedal Kočnerov obhajca Para © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ján R. dostal za dve vraždy a ďalšie pokusy doživotie, podľa posudku ide o abnormálnu osobnosť
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií