fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Drucker odstúpil z funkcie predsedu strany Dobrá voľba a Umiernení, dôvodov mal viacero (video)

Tomáš Drucker taktiež oznámil, kto je novým podpredsedom strany.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.12.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 21. decembra 2022, 12:12

Predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker uvoľnil svoju funkciu predsedu strany. Uviedol to na stredajšej tlačovej konferencii. Zároveň nebude do funkcie predsedu kandidovať na najbližšom sneme, ktorý sa podľa Druckera uskutoční vo februári budúceho roku.

Ďalej uviedol, že dôvodov pre odstúpenie má niekoľko. Tomáš Drucker taktiež oznámil, že novým podpredsedom strany sa stal Rado Baťo, ktorý bol doteraz členom predsedníctva Dobrej voľby. Ďalším členom predsedníctva strany sa stal Roman Gejdoš, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti Decodom.

Odchádza do Londýna

„Pred niekoľkými mesiacmi som bol vybraný pre prestížny manažérsky program na London Business School. Ide o ročný Master program, kde si škola dôkladne vyberá zhruba 50 profesionálnych top manažérov z celého sveta. Z kontinentálnej Európy sú to zvyčajne iba 2 ľudia, jedným z nich budem aj ja,” uviedol Drucker.

Dodal, že od januára bude tráviť väčšinu času v Londýne. Ako druhý dôvod Drucker uviedol, že v nasledujúcich mesiacoch sa chce plne venovať príprave ucelenej komplexnej vízie zdravotníctva na Slovensku, ktorú plánuje na jar budúceho roku presadiť.

Prečítajte si tiež:
Adrián Polóny sa uchádza o post banskobystrického župana, šéfa SAD Zvolen podporuje Fico aj Urbáni

„Pre túto víziu chcem získať odbornú, laickú a politickú verejnosť. Chcem viesť advocacy kampaň, a to by som v pozícii predsedu strany robiť nemohol. Bude to nový koncept a ucelený systém, kde bude pacient v centre všetkých motivačných faktorov pre zdravotníkov, pre poisťovne, pre zdravotnícke zariadenia,” dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nechce pripustiť prepadnutie hlasov

Ako tretí dôvod svojho odchodu uviedol politický dôvod. Tomáš Drucker si myslí, že je potrebné sa spájať a vytvoriť príležitosti na integráciu.

Nebudem mať časovo dostatok možností a síl, aby som sa tomuto plne venoval. O všetkom sa rozhodne na februárovom sneme. Verím, že v spolupráci s našimi podpredsedami dôjde k vyjednávaniu so stredopravými stranami,” doplnil Drucker.

Zároveň si myslí, že by bola veľká škoda a nezodpovedné, aby opäť pripustili prepadnutie hlasov v najbližších parlamentných voľbách. „Naša strana má čo ponúknuť, máme odborníkov a chceme byť účastní budúcej vlády,” zdôraznil.

Fico a Matovič sú slepá ulička

Nový podpredseda strany Rado Baťo konštatoval, že najdôležitejším cieľom rozumných ľudí a politikov musí byť formovanie takej alternatívy, aby budúca vláda bola bez Roberta Fica (Smer – sociálna demokracia) a Igora Matoviča (Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti).

Prečítajte si tiež:
Súd bude v kauze vraždy Jána Kuciaka pojednávať ešte šesťkrát, najbližšie už o niekoľko dní

„Som presvedčený, že takto musí znieť úloha, ktorú máme. Ďalej som presvedčený, že tomuto ľudia dobre rozumejú, Fico a Matovič sú slepá ulička, znamenajú rozvrat a populizmus,” tvrdí Baťo.

Viac k témam: Odstúpenie z funkcie, Predseda strany Dobrá voľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Drucker odstúpil z funkcie predsedu strany Dobrá voľba a Umiernení, dôvodov mal viacero (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií