Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedeli ste, že Cameron namaľoval nahú Kate Winslet? Aj 20-ročný Titanic vie stále prekvapiť

Titanic z roku 1997 je jedným z najúspešnejších kultových filmov, ktoré boli kedy vytvorené. Vyhral 11 Oscarov vrátane ocenenia Best Picture a patrí mu druhé miesto vo filmoch s najvyšším zárobkom. Hoci si myslíte, že túto viac ako 20-ročnú klasiku Hollywoodu poznáte odpredu aj odzadu, nasledujúce fakty vás vyvedú z omylu.

Komentár astrofyzika prinútil Jamesa Camerona pozmeniť jednu dôležitú scénu

Podľa astrofyzika Rose nemohla vidieť hviezdy. Zdroj: cosmopolitan.com

Režisér James Cameron zmenil známu snímku Rose plávajúcej na dverách po potopení lode. Urobil tak v 3D remaku filmu v roku 2012. Rozhodol sa tak po prijatí e-mailu od astrofyzika Neila deGrasse, ktorý mu vysvetlil, že scéna, kedy Rose hľadí do neba a vraví Jackovi o oblohe plnej hviezd, je z fyzického hľadiska nereálna. V tom čase a na tom mieste to jednoducho nebolo možné.

Snímka staršej dvojice ležiacej na posteli počas toho, ako sa loď potápa, je založená na pravdivej udalosti

Zdroj: paramount.com

Ida a Izidor Straus, bohatý manželský pár, boli reálni ľudia, ktorí v Titanicu počas nehody zahynuli. Strausovci stoja za založením obchodného reťazca Macy’s. Vo filme si ich zahrali Lew Palter a Elsa Raven, nemenovaná dvojica, ktorá zomrela v objatí.

Kresbu nahej Rose, oblečenej len do náhrdelníka, v skutočnosti nakreslil samotný James Cameron

Zdroj: abcnews.go.com

Ikonická kresba herečky Kate Winslet patrí k jednej z najznámejších a najzapamätateľnejších častí filmu. Málokto však vie, že ju namaľoval sám režisér. Originál kresby bol predaný v aukcii v roku 2011 za neuveriteľných 16 000 dolárov.

James Cameron na lodi strávil viac času ako ktorýkoľvek iný cestujúci

Zdroj: wikimedia.com

V jednom rozhovore sa Cameron priznal, že bol veľmi odhodlaný zachytiť pôvab Titanicu. Až natoľko, že sa viackrát potopil na dno oceánu, aby si potopený vrak čo najdôkladnejšie preštudoval. V dôsledku toho na lodi strávil skutočne viac času než reálni cestujúci.

Celý film stál okolo 200 miliónov dolárov – to je viac ako milión za minútu

Zdroj: history.com

Slávny Titanic má dokopy 195 minút, čo znamená, že každá minúta stála viac ako 1 milión dolárov. Filmová spoločnosť Fox studio a Cameron údajne dlho a trpezlivo bojovali s vysokým rozpočtom.

Dekorácia vnútra lode bola presne taká ako v reálnom Titanicu

Zdroj: citizen-times.com

Zamestnanci spoločnosti White Star Line, ktorá navrhla a vyzdobila skutočný Titanic, boli oslovení, aby výzdobu lode vo filme nasmerovali presne rovnakým smerom. Cameron chcel mať všetko na 100 % a výzor vnútra lode nebol výnimkou. Trval na reálne založených prvkoch, ako boli tapety, krištáľové lustre či dokonca aj malé a neviditeľné predmety s logom White Star Line.

V jedálni pre vyššiu spoločnosť bol použitý skutočný Beluga kaviár

Zdroj: paramount.com

Čo sa týkalo autentickosti, nešetril sa ani cent. Leonardov filmový dablér v rozhovore s Vanity Fair prezradil, že hercom sa servíroval skutočný Beluga kaviár, mimoriadne drahá a dobrá pochúťka. 100 g tohto kaviáru sa pohybuje v cene od 600 eur.

Leonardo DiCaprio si na filmovanie často brával svojho jaštera

Toto nie je Blizzard. Zdroj: pixabay.com

Herec zobrazujúci životom sršiaceho Jacka má nezvyklú záľubu v domácich zvieratách. Na scénu vraj chodieval v spoločnosti svojho malého kamaráta, jašterice menom Blizzard.

Jedna z najikonickejších viet vznikla z čistej improvizácie

Zdroj: pluggedin.com

Keď Leonardo, stojac na kraji lode s Rose, zakričal vetu: „Som kráľom sveta!“, nemal ju napísanú v scenári. Len sa tak v tom momente cítil.

Behom posledných dní na pľaci niekto do jedla pridal PCP – halucinogénnu drogu

Zdroj: pixabay.com

Počas posledných dní filmového natáčania v Novom Škótsku bola posádka priotrávená známou drogou fencyklidínom. Liek spôsobil ochorenie a halucinácie asi 80-tim ľuďom. Niektorí boli hospitalizovaní, avšak droga nemala dlhodobé účinky. Keď si Cameron uvedomil, čo sa deje, prinútil sa vyvracať otrávený obed.

Jackova postava bola inšpirovaná slávnym spisovateľom

Zdroj: twentytwowords.com

Pre postavu Jacka Dawsona nehľadal Cameron inšpiráciu dlho. Rozhodol sa pre známeho spisovateľa Jacka Londona, ktorý v čase potopenia Titanicu žil. London strávil časť mladosti ako námorník. Autor sa preslávil najmä titulmi Biely tesák či Volanie divočiny, o ktorých sme písali nedávno.

Vedecky potvrdené. Vedľa Rose na plávajúcich dverách by sa zmestil aj Jack

Zdroj: decodedscience.com

Všetci sme to v srdciach tušili a počas onej scény nevraživo zazerali na mrznúcu Rose. Americká relácia Mythbusters sa tejto problematike povenovala v roku 2012 a oslovila Jamesa Camerona. Ten uznal, že s priestorom pre dvoch majú pravdu, ale tematicky nemohol dať Jackovi žiadnu šancu. Môžeme len špekulovať, prečo teda radšej nevybral menšie dvere.

Zdroj: thisisinsider.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií