Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FANÚŠIKOVIA SÚ VO VYTRŽENÍ! NA SLOVENSKO PRÍDE POROTCA ZO SPEVÁCKEJ SÚŤAŽE

V priestoroch bratislavskej Pradiarne 1900 sa od 1. do 10. septembra 2023 uskutoční 3. ročník Medzinárodného festivalu Symfónia umenia. Vystúpia na ňom výrazné nielen domáce, ale aj svetové hviezdy klasickej hudby.

Program 3. ročníka Symfónie umenia ponúka širokú škálu podujatí vrátane koncertov symfonických a komorných súborov, umeleckých výstav a tancov. Tento ročník prináša znovu o niečo viac a nielen svetové hviezdy, oceňovaných umelcov, premiérové koncerty,  ale aj netradičné fúzie žánrov.

https://www.youtube.com/watch?v=kY_SxctPMDs

 

 ROLANDO VILLAZÓN PRVÝKRÁT NA SLOVENSKU

 

Svetovo preslávený tenorista Rolando Villazón dorazí na Slovensko prvý raz. Spevák na festivale vystúpi v sprievode Slovenskej filharmónie 1. septembra o 19:00 hod. Rodák z Mexiko City je nositeľom celého radu prestížnych vyznamenaní vrátane titulu Rytier Rádu umenia a literatúry Francúzska, ktoré sa mu stalo druhým domovom. Villazón získal francúzske vyznamenanie Les Victoires de la Musique za „Zahraničný objav roka“. 

Zdroj: Deutsche Grammophon/Monika Hoefler
Zdroj: Deutsche Grammophon/Monika Hoefler

 

V roku 2004 dostal ocenenie Echo Classics Award za svoj prvý sólový album, o rok neskôr cenu Gramophone Classical Music Awards za svoj druhý album. V súčasnosti vystupuje úspešne na všetkých dôležitých operných scénach sveta ako Berlín, Mníchov a Viedeň, v opere La Scala v Miláne, v Metropolitnej opere v New Yorku či na Salzburskom festivale. Ďalej tiež v Londýne, Paríži, Baden-Badene, Lipsku, Ríme a inde. Pravidelne spolupracuje aj s významnými dirigentmi, ako je Daniel Barenboim alebo Yannick Nézet-Séguin.

Rolando bol v roku 2011 tiež porotcom britskej speváckej súťaže Popstar to Operastar, kde učil popové hviezdy operný spev. Pozrite si jeho dychberúce spevácke vystúpenie vo videu.

https://www.youtube.com/watch?v=YlPHJl6EXc0&t=170s

 

10 DNÍ, 10 HUDOBNÝCH ZÁŽITKOV

 

Tento rok je pre vás na Symfónii umenia pripravený bohatý program, ktorý vynikne nielen svojou rozmanitosťou, ale aj jedinečnosťou. Hlavným cieľom festivalu Symfónia umenia je ponúknuť hudobné predstavenia, ktoré spájajú rôzne žánre a štýly. Pre nás je tento festival oslavou umenia. Prinášame emócie pre všetkých bez rozdielu a  to je cieľom festivalu. Chceme aby bol elegantný a noblesný no napriek tomu nebol vnímaný, že je elitársky, ale pre všetkých tých, ktorým záleží na kvalitnom umení a považujú ho aj  za investíciu do svojho vzdelania,“ vyzýva Andrea Kozáková, zakladateľka festivalu Symfónia umenia. 

 

Na festivale Symfónia umenia 2023 zažijete nezabudnuteľné umelecké zážitky a inšpiráciu. Medzi vystupujúcimi sú svetovo etablovaní umelci José Cura, Matt Dusk či Rolando Villazón a Slovenská filharmónia. 

symfónia umenia
Zdroj: Symfónia umenia

 

STRETNITE SA S ROLANDOM OSOBNE

 

Túžite sa stretnúť so svetoznámymi umelcami, ktorých uvidíte na pódiu? Vydražte si vstupenky v aukcii, ktoré vám zaručia zážitok na celý život. Za vstupenku VIP Diamond dostanete 2 najlepšie miesta na sedenie, samostatný VIP vstup na koncert, exkluzívny prístup do zákulisia, spoločné fotenie a prípitok s umelcami a pozvanie na čašu vína alebo slávnostnú recepciu za účasti účinkujúcich. 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií